Cildimizi Tanımada Üçüncü Adım : Cilt Kusurlarımızı Bilmek

0
26
Fondöten seçimi
Fondöten

Herkese yeniden merhaba.Cilt tanıma serimizde bugün üçüncü adımdayız. Bu seri de ilk olarak Cilt alt tonumuzu belirlemeyi öğrendik. Sonrasında ise Cilt tipimizi öğrendik.Ve bugün cilt kusurlarımızı öğrenip, onları kapayacağız. Adım adım doğru ürünlerle güzel sonuçlar elde edeceğiz.

Cildimizi Tanıma

Öncelikle unutmayalım ki her kadın kusurlarıyla güzeldir. Ancak bazı özel günlerde yüzümüzde istemediğimiz kızarıklıklar, morluklar, soluk görüntü olabilir, Bunları yok etmek için Corrector dediğimiz renk düzenleyicilere başvurabiliriz. Bu renk düzenleyiciler artık hemen hemen tüm markalarda bulunmaktadır. Kimisi stick formda kimisi krem formda bir palette toplanmış halde. Stantlarda görüp nasıl kullanacağımızı bilemiyoruz. Fakat bu yazıdan sonra sizlerde rahatça o paletlerden edinip kullanabileceksiniz.

Yüzünüze fondöten, bb krem, kapatıcı gibi şeyler uyguladığınız halde yüzünüzde ki kırmızılıklar,morluklar kötü bir hal almış, yüzünüz tek renk durmuyorsa fondötenden önce yüzünüzde ki renk eşitsizliklerini nötrlememiz lazım. Bunun için birbirlerine zıt renkleri kullanıyoruz. Zıt renkler birbirlerinin üstüne geldiklerinde birbirlerinin etkilerini yok edip nötrlenirler.

Aşağıdaki görseli inceleyip zıt renkleri öğrenebilirsiniz.

zıt renkler ile ilgili görseller ile ilgili görsel sonucu

Şimdi gelelim yüzümüzde ki kusurları nasıl kapatacağımıza; kırmızı sivilceleri, kırmızı lekeleri, burun kenarlarında ki kızarıkları yeşil bir corrector ile, göz altlarında ki koyu mor ve mavi halkaları sarı-somon correctorlar ile, çok solgun ve sarımsı olan yerleride mor-leylak rengiyle daha canlı gösterebiliriz.

cilt kusurları kapama ile ilgili görsel sonucu

 

Bunları uygularken mümkün olduğunca ince ve tampon hareketlerle uygulamalıyız ki daha iyi sonuç alalım. Yüzümüzde fazlalık gibi durmasın. Tabi ki bu renkleri uyguladıktan sonra öylece bırakmayacağız yada tek başlarına fayda etmelerini beklemeyin. İlla ki üzerine kapatıcı, fondöten, bb krem vs. sürmeniz gerekecektir. Doğru fondöteni de seçmek için Doğru fondöten nasıl seçilir yazımızı okuyabilirsiniz.
cilt kusurları kapama ile ilgili görsel sonucu

Evet artık kapatıcı paletini kullanmayı biliyorsunuz. Sizde renk eşitsizliklerinizi nötrleyip güzel bir ten makyajı yapabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.Beni sitemiz üzerinden ve instagram adresimden takip edebilirsiniz.

Sevgiyle kalın..
Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.