"Size" Zaman Ayırın!
Detoks

“Size” Zaman Ayırın!

Her zaman bir hobiniz olsun. İlgi alanlarınız olsun. Kendi hobilerinize zaman ayırın. Gezin, görün, yiyin, için, giyinin, süslenin, eğlenin, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize zaman ayırın, kendinize zaman ayırın, ilgi duyduğunuz sanat dallarına yönelin, merak ettiğiniz yerleri görmeye çalışın. Hayat keşkeklere boğacak kadar kısa değil. Hayat ucuz ve kalitesiz değil. Bunun kalitesini belirlemek, bir standart oluşturmak sizlerin elinde. İleride ah etmemek için, içinizde kalmasın diye hepsine olmazsa da bir kaç tanesine vakit ayırın. Kendinizi önemseyin. Sadece güzel güzel giyinip, güzelce bakım yapıp bir kaç düğüne katılırım havasında olmayın. Markete giderken, yürüyüşe çıkarken, okula giderken, metroya binerken, alışverişe çıkarken, hastaneye giderken vs. bakımlı olun, güzel görünün.

Kendime hiç vakit ayıramıyorum” demeyin;

Ayda bir kaç kez sinemaya gidin, tiyatroya gidin. Yaşadığınız şehirdeki kültür sanat etkinliklerini takip edin ve katılmaya çalışın. Arkadaşlarınızla bir araya gelin. Evlerinizde ikramlar hazırlayıp sevdiklerinizi davet edin. Sizde onları ziyaret edin. Hastalarınızı ziyaret edin. Huzur evlerine gidin. Oradaki sakinleri görün. Onlarla sohbet edin. Ellinizde onların hoşuna gidecek ikramlar olabilir veya birer gül olabilir. Ama onlar sadece sizin sohbet etmenizi istiyor bunu bilin. Çocuklarınız var ise onlarla veya kardeşleriniz var ise onlarla zaman geçirin. Onların yaşlarına göre etkinlikler düzenleyin. Evinizde haftada bir gün bir kaç saat bile olsa telefonlarınızdan, TV ve internetten uzak durun. Onlarla konuşun, sohbet etmeye olanaklar yaratın. Ailenizle özel zamanlar geçirin. Onlara çok büyük olmasa da hediyeler alın.

"Size" Zaman Ayırın!

YENİLİĞE MERHABA

Gardırobunuza bakın. İşinize yaramayan, ama istiflemekten kendinizi alamadığınız ne varsa onları inceleyin. Ayakkabılarınıza, hırkalarınıza, kazaklarınıza, eteklerinize, çantalarınıza vs. bir bakar mısınız? Değişen modaya, trendlere birçoğu uygun veya değil. Zaman geçiriyor ve güzellik için her zaman yenilerini getirip bu eskilerin içerisine yerleştiriyorsunuz. Bundan vazgeçmeye başlayın artık! İhtiyacı olan o kadar çok insan var ki… Onlara gidip ille de marka elbiseler, ayakkabılar vs. alın demiyorum. Tabi imkânınız var ise, onlara hediyeler alabilirsiniz. İmkânlarınız buna el vermiyor olabilir. Ama gardırobunuza göz atıp fazla olanı ihtiyacı olanlara hediye edin. Ve en yakın zamanda alışverişe çıkın. İçinizi güzelleştiriyor iken; insanlara yardım eli uzatırken kendinize de çeki düzen verin. Kendinizi önemseyerek yeniliklere kapılarınızı aralayın.

"Size" Zaman Ayırın!

Hayat paylaşmaya, yeniliklere ve güzelliklere zaman ayırmak ile yaşanmaya değer. Hayatınızı yaşanmaya değer kılın. İlgi alanlarınızı besleyin, midenizi besleyin, vicdanınızı besleyin. Güzellikler sizinle olsun…

İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.