İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?

12- 15 Nisan 2018 Arası yayınlanan Gratis İndirim Broşürü‘nde Eklips markasına ait makyaj fırçaları için %40 indirim olduğu yayınlanmıştı. İndirim geçmeden bir Gratis’e uğramak lazım diyerek biz de sizinle makyaj fırçası alma rehberini yayınlıyoruz. Makyaj fırçası almak için en uygun zamanlardan biri değil mi?

Hangi ürün için hangi fırçanın kullanılığını henüz keşfetmemişseniz sizinle birkaç taktik paylaşalım. Aslında her fırça çoğu işlem için kullanılabilir, resim yaptığınızı düşünün. İşlemleri kolaylaştırmak amacıyla bu kadar çeşit olduğunu göreceksiniz. Yapılacak uygulamada kullanılan ürünün yapısına uygun fırçalar ayrı ayrı tasarlanarak makyajı kolaylaştırmak ve mükemmelleştirmek için çeşitlendirilmişlerdir.

Şimdi size 4 element tarzında olmazsa olmaz 7 fırça çeşidinden bahsedeyim.

Fondöten Fırçası:

Gür, ince ve yassı kesilmiş yapısıyla amacı fondötenin yüzünüzde tamamen dağılarak kusursuz ve pürüzsüz bir dokuya ulaşmasını sağlar. Makyajın en önemli elementi sayabileceğimiz fondötenin doğru şekilde kullanılması için iyi bir fırça şarttır.

Kullanacağınız fondöten fırçasını seçerken titiz davranmak daha rahat bir makyaj sonucunu verecektir. Çizgilere dolan ve makyaj hissini belli eden fırçaları tercih etmektense daha kaliteli fırça seçimleri ile birlikte doğal bir makyaja ulaşmak sizin ellerinizde. Peki hangi fırçayı alacağınıza karar veremiyor musunuz? En iyi fondöten fırçalarını ve indirimdeki fırçaları sizler için derledik.

En İyi Fondöten Fırçaları:

Sigma Beauty’nin F80 Düz Kabuki Makyaj Fırçası

160 tl civarında olan bu fondöten fırçası en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?
Sigma Beauty

Mac 187 Duo Fibre Fondöten Fırçası

Yaklaşık 160 tl olan bu fırça pudra ve pigmentleri doğal olarak yaymakta oldukça iddialı.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?
Mac 187 Duo Fibre

İndirime Giren Fondöten Fırçaları:

Gratislerde bulabileceğiniz Eklips marka fırçanın yorumlarına bakıldığında Ecotools markası ile benzerlik taşıdığını görebiliriz. Peki kalite bakımından Eklips tercih edilmeli midir?

Ülkemizde kozmetik açısından oluşan ihtiyacı son yıllardaki yükselişi ile karşılayan Gratis, Eklips markası ile çoğu makyaj yan ürününü sunarak hayatımızı kolaylaştırdı. Bu markanın fırçaları da oldukça kaliteli ve kullanışlı.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?

Allık Fırçası:

Allık ve pudra için kullanabileceğiniz bu fırça türü ile beraber kontür işleminde kolaylık sağlayabilir, allığınızı sabitleyebilir veya pudranızı sürebilirsiniz.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?
Nars – Allık Fırçası 190 tl
İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?
Real Techniques – Allık Fırçası 30 tl

Far Fırçası:

Diğerlerinden daha küçük çağlı bir yapıda olan bu fırça türünü sadece farınızı uygulamak için değil renklendirecek herhangi bir ürünü küçük alanda uygulamak için de kullanabilirsiniz. Far fırçasının dar alanda etkili olması yine kontür işlemi yaparken işinize yarayacaktır. Burun kontürü yaparken kenar ve burunun uç yuvarlak kısmına yapacağınız uygulamada far fırçasından yardım alabilirsiniz.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?
Eklips – Far Fırçası

Eyeliner Fırçası:

Eyeliner çekmek makyaja yeni başlayanlar için ne kadar zahmetli olsa da fırçalarla bunu kolaylaştırmak mümkün. Ama yine de herkesin bir tekniği var. Kimisi kalem uçlu eyelinerlar ile daha iyi şekil verebilirken, bazıları da fırçayı tercih eder. Fırçayı tercih ederek eyeliner işlemi yapmak isteyenler hem daha antrenmanlı olmalı hem de jel eyelinera sahip olmalılar. Bu ikisi de varsa şimdi sıra eyeliner fırçası seçiminde. Uygun ve sınıfı geçen ürünlerin başında Eklips yer alıyor.

İndirimdeyken Hangi Makyaj Fırçasını Almalısınız?

Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler ile makyaj yapmak istiyorsanız bazı indirim ve fırsatları kaçırmamak gerek.Takip etmenize yardımcı olmamızı isterseniz maskara ile ilgili yazımızı buradan okuyabilir, en uygun fiyatlı maskaralar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenmelidir? Fırça Temizleme Yöntemleri

Aliexpress’ten Fırça Alışverişi ve Kullanıcı Yorumları


Hakkında Derya

Müzik ve ortaokulda almaya başladığı dergileri en büyük tutkusu. Öğrenmeyi, keşfetmeyi ve paylaşmayı seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.