İlkbahar Aylarında Neler Yapmalı?

İlkbahar Aylarında Neler Yapmalı?

İlkbahar Aylarında Neler Yapmalı? Bu yazımızda ele almak istediğimiz konu. Malum Mart ile birlikte bahar ayının içine de girmiş bulunuyor. Cemre de toprağa düştü. Az biraz soğuk yağmur gibi olgularda  karşımıza çıksa yine de bahar işte

Ağaçlar çiçek açmaya başladı. Aşırı soğuk havalar bitti. Ilık yağmurlar kendini göstermeye başladı. İçimiz kıpır kıpır biraz da. Kelebekler rengarenk uçuşuyor derken bizim için de bir şeyler yeniden doğuyor içimizde. İlkbahar aynı zamanda umudu simgeleyen bir mevsim. Yeni bir başlangıç. Geride tüm kötü şeyleri bırakma. Tıpkı o güzelim ezgide dediği. ” Baharda kuşlar gibi geldin kondun kanıma. Susamıştım sevgiye çiçekler sundun bana”

Evet çiçekleniyor, belki aşktan geçiyor yolumuz yeniden ya da ilk defa ama hayat kısa bu mevsim nasıl geçirilmeli?

İlkbahar Aylarında Neler Yapmalı?

Neler Yapmalı?

Carpediem mottosundan yola çıkarak gelin nasıl yaşamalı bu ilkbahar aylarını ona bakalım

Öncelikle dilerseniz sağlık sorunları ile karşılaşmamak için kılık kıyafetimize bir bakalım. Son derece geçişken bir dönem malum. O yüzden böylesi bir mevsimde giyinir iken bir değil birkaç kere düşünmeliyiz. Aniden rüzgar, fırtına, yağmur çıkacağı göz önüne alınır ise yanımızda mutlaka rüzgarlık, yağmurluk gibi şeyler bulundurmalıyız.

Bunun yanında giysilerimiz terletmeyen, üşütmeyen tarzdan olmalı. Ne aşırı kalın, ne de tiril tiril. Bir orta denge mutlaka bulunmalı.

Her ihtimale karşı yanımızda bir şapka bere bulundurulmalı. Ne olur ne olmaz diyerek.

Gelelim yapılabilecek şeylere. Bu mevsim doğanın kucağına atlamanız için ideal. Her yer sakin iken dilediğiniz gibi Datça ve Fethiye başta olmak üzere tatil yörelerine gidebilir ve baharın gelişini takip edebilirsiniz. Adana kentinde Portakal Çiçeği Festivali, Datça’da Badem Festivali yapılabilecek etkinlikler arasında.

Ama bunları yapamasanız bile yakın köylere kaçın ve doğanın sesini dinleyin. Kelebeklerin peşinden gidin. Hiç olmadı parkta çıplak ayak yürüyün. Emin olun üzerinizdeki tüm kötü elektriği atacaksınız.

Kendinize cilt bakımı yapmak için de bu mevsim ideal. Mutlaka bir güzellik salonuna giderek cildinize mevsimsel peeling uygulatın. Hatta yapabiliyor iseniz detoks kamplarına gidin. Buhar ve çamur banyoları bu dönem ideal unutmayın. Cildinizi yenileyin.

Sabahları erken uyanın ve yürüyüşler yapın. Kısaca bu ilkbahar hala yapmadıysanız doğa ile bütünleşin. Arının. Size kötü gelen her şeyden. Herkesten.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.