Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Bakım Ürünlerinizde Eksikler Var Mı? Güzellik Rutininiz Nasıl Olmalı?

Gelin beraber bakalım…

Çoğumuzun yapmayı en keyifli bulduğu alışverişlerden biri, makyaj ve bakım malzemeleri alışverişi değil mi? Ürünleri özenle seçmek, piyasaya yeni çıkanlar hakkında yorumları araştırmak. Ve en güzel kısmı yeni alınanları güzellik rutininize dahil etmek. Rutininizdeki eksik gördüğünüz yerleri alacağınız kozmetik ürünleriyle doldurabileceğiniz gibi evde yapabileceğiniz tarifler de bakımlı görünmenize yardımcı olacaktır. Banyo dolabınızda, makyaj çantanızda neler olmalı gelin hep beraber sayalım. Bu listeye göz atarken rutininize nasıl dahil etmeniz gerekiyor sorusuna da yanıt bulmaya çalışacağız.

Yüz Bakım Ürünleri

Yüz bakım ürünlerinin aksatılmamasına özellikle aşırı yağlı ve aşırı kuru ciltlerin önem vermesi gerekiyor. Normal ciltlerin aksine rutin aksatıldığında kuru ciltlerin pul pul bir görüntüye, yağlı ciltlerin akne sorunlarına sahip olması muhtemel.

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Yüz temizlemek için; temizleme jeli, maske, siyah nokta bandı, yüzünüzün tipine göre scrub’lar, yüz ph seviyenizi dengeleyecek olan sabunlar, tonik, yüz kremi, dudak balmı, göz için bakım kremi, besleyici aromalı veya alkali sular, güneş koruyucuları, yüz serum ve yağları piyasaya sunulan ürünlerdir.

Temizleme ürünlerinin sabah ve akşam uygulamak yardımcı olacaktır. Yüzü yıkarken soğuğa yakın ılık su kullanılması da yüzünüzdeki nemi dengelemeye yardımcı olur. Özellikle akneli ciltlerin yüzlerini sık sık soğuğa yakın su ile yıkaması önerilir. Bu işlem yüzdeki yağı kuruttuğu için kuru ciltlere önerilmez. Eğer karma bir cilde sahipseniz dudak çevresi gibi yüzünüzdeki hassas bölgeler kuruyabilir, bu konuda size düzenli olarak yüz serumu kullanmak veya -basit bir yöntem olarak- yüz kremi kullanmak yardımcı olacaktır

Bununla beraber yüz bakımı için sahip olmanız gereken ürünlerden biri de makyaj temizleyicisidir. Makyaj temizleyici olarak tercih edebileceğiniz değişik formatlarda ürünler bulunmakta. Örneğin makyaj temizleme sütleri nemlendirici özelliği ile kuru ciltler için önerilmekte, makyaj temizleme mendilleri pratik ve çantaya uygun olmaktadır. En yaygın ürün çeşidi olarak da makyaj temizleme sularını örnek gösterebiliriz.

El Bakım Ürünleri

Ellerimiz hep göz önündedir. Mevsimden, havanın neminden, yaptığınız işten, her şeyden etkilenir ellerimiz. Kimi zaman kurur, kimi zaman solgun görünür. Oysa kim yumuşacık ve bebek teni gibi ellere sahip olmak istemez? Öyleyse ellerimize nasıl bakacağımız hakkında biraz konuşalım, ne dersiniz?

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

El kremleri çeşit çeşit. Her aroma farklı bir koku. Bu konuda ürünler çok çeşitli, şanslıyız, ellerimizi nemlendirmeyi unutmayalım. Ara sıra evde yapabileceğimiz maskeler ile ellerimizi daha canlı tutabiliriz.

Beyaz sirke ve su ile yapacağınız karışım, elinize iyi gelecektir. Bu karışımda ellerinizi 10-15 dakika bekletip durulamanız yeterlidir. Karışım için 1 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 litre su kullanın.

Manikürü kuaförde yaptırabilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için çeşitli setler mevcut.

 

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Cilt – Vücut Bakımı

Şimdi de kendimizi bulutların üzerinde uzanıyormuş gibi hissettirecek bölüme geldik. Cilt bakımına dair ilgili tüm konular https://beautyperry.com/cilt-bakimi/cilt-bakimi-konusunda-hap-bilgiler

Önceliğimiz tüy konusu! Her yolu denediniz ama koyulaşan ve sertleşen tüylerinize bir çözüm bulamadınız mı? Lazer epilasyona gitmek hem gözünüzü korkutmuş hem de cebinize uymamış olabilir. O zaman bitkisel ürünlerden bahsedelim.

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Aynı zamanda lazer epilasyon ile tüylerinizi büyük ölçüde yok edebilirsiniz.

Bakım Ürünleri Listesi ile Banyonuzda Derinlemesine Bir Kontrol

Kendinize İyi Bakın!

Vücut sütü ve vücut kremleri duştan sonraki en güzel kısımlardan biri. Vücudunuzu nemlendirmeyi duştayken de seçebilirsiniz. Duşta vücut kremleri ve bol nemlendirme sağlayan ürünler size bu konuda yardımcı olacaktır.

İntim Jel: Özel bölge temizliği için üretiler bu jeller ferah hissetmenize yardımcı olabilir. Fakat çok sık kullanım tavsiye edilmiyor. Gerektiğinden fazla kullanmanız vajinanızın kendi düzenine etki edebilir, çünkü o genellikle nemli yapıdadır ve kendi kendini temizleyen bir rutine sahiptir.

Sıkılaştırıcı losyonlar, serinletici jeller, çatlak giderici kremler , vücut şekillendirici maskeler, bitki yağları, gül suyu, masaj yağları da banyo dolabınızda yerlerini aldıktan sonra vazgeçilmeziniz olabilir.

 


Hakkında Derya

Müzik ve ortaokulda almaya başladığı dergileri en büyük tutkusu. Öğrenmeyi, keşfetmeyi ve paylaşmayı seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.