Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

Düğün Stresinden Kurtulmanın Yolları, Düğün Hazırlıkları Sırasında Stresten Kurtulmak için Ne Yapılmalı?

Bu makaleyi okuyorsanız, sonunda hayatınızda bir dönüm noktası olacak o en özel güne çok yakınsınız demektir. Bu makalede düğününüzü planlarken stresten kurtulmanıza yardımcı olacak öneriler paylaşacağız.

Düğün Stresi

Şunu öncelikle belirtmeliyiz ki, düğününüzü planlarken biraz stres yaşamanız çok doğaldır. Bununla birlikte, düğün stresinizden kurtulmanız, bir takım hataları, eksikleri fark etmenize ve önlemenize olanak sağlar. Böylece düğün gününüzün keyfini çıkarırsınız. Sizde çok iyi biliyorsunuz ki mükemmel düğünleri planlamak ve sonlandırmak kolay değildir. Ancak olabildiğince sorunsuz ilerlemesini sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. İşte onlardan bir kaçı; Stresten kurtulmak için ne yapılmalı?

1. Açık İletişimin Sağlanması

Bu sizin düğününüz, her şey sizin istediğiniz gibi olmalı beğenmediğiniz bir şey varsa, konuşmaktan çekinmeyin! İstediklerinizi veya istemediklerinizi, ihtiyaçlarınızı açıkça sizinle bu düğünü planlayan herkesle paylaşın.  Sizin düğününüz için hazırlık yapan herkes ile iletişim kurduğunuzdan emin olun! Düğün planlama sırasında stresin doğal olduğunu daha önce söylemiştik, ancak etkili iletişim sayesinde çok azaltabilirsiniz.

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

2. Gerçekçi Beklentileriniz Olsun

Kesinlikle her kız gibi düğün gününüzü küçük yaşlarınızdan beri hayal ettiniz ve hayal etmeye devam ediyorsunuz. Bununla birlikte, unutmayın ki, düğününüz hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Düğün planlamanızı etkileyebilecek o kadar çok faktör var ki bunlardan biride orantısız kurulan hayallerdir. Tam olarak neye sahip olmadığınızı düşünerek hayal kurun ve düğünüzü buna göre planlayın. Evet, belki de hep istediğiniz o çiçeklere ya da hayallerinizdeki mükemmel mekâna sahip olamazsınız. Ancak gerçekleştirebileceğiniz ölçüde hayal kurup ve bu doğrultuda planlama yaparsanız düğünüze tam olarak odaklanabilir ve stresiz bir düğün yapabilirsiniz.

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

3. Sorumlulukları Azalt, Yardım Al!

Düğün öncesi stersinizi azaltmanın en etkili yollarından biri de her şeyi kendiniz yapmak zorunda olmadığınızı anlamanızdır. Sorumluluklarınızı paylaşmak, üzerinizdeki baskıyı azaltacaktır. Aileniz ile her şeyi mutlaka birlikte planlayın, fikirlerine saygı duyun ve lütfen yanınızda olması gereken ailenizi karşınıza almayın! Arkadaşlarınızın fikirleri ve sizin için yapabilecekleri çok şey olduğunu biliyorsunuz, onlardan yardım alın ve düşüncelerinizi paylaşın. Ama belirli görevleri yerine getirmek için seçtiğiniz kişilerin arzularınızın farkında olduğundan ve onlara verdiğiniz bu görevi yapabileceğinden emin olun. Bir son dakika sürprizi yaşamak istemezsiniz değil mi? Bununla birlikte, çeşitli görevleri devrettikten sonra bir yönetici olmayın! Bırakın herkes sizin için elinden geleni yapsın.

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

4. Plan Yapın ve Bunların Kontrol Listesini Tutun

Düğün hazırlığı ile ilişkili birçok iş var. Mekân, gelinlik, davetiye, davetliler, organizasyon, kuaför, fotoğraf çekimi, müzik, makyaj, gelin çiçeği vb. Bütün bu işlerin bir kontrol listesini tutun, en büyükten en küçük işe kadar hepsi kontrol altında olsun. Listedeki her şeyi kontrol ederken, düğün planlama stresinizi azaltacak ve hayallerinizin stressiz düğün gününe doğru ilerleyeceksiniz.Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

5. İnternet Araçlarını Kullanma

İnternet, yoğun gelinler için yüzlerce harika kaynak sunmaktadır. Tamamen özelleştirilebilir kontrol listeleri, planlama takvimleri, yararlı ipuçları ile her kültürün gelinlerinin sunduğu çok çeşitli düğün fikirleri vardır. Hiç düşünmediğiniz fikirler edinirken aynı zamanda, zaman, para ve emekten tasarruf etmek için çok sayıda harika yol bulacaksınız.

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu

6.Stresten Kurtulmak için Profesyonel Yardım Almayın!

Düğün planlama için profesyonel yardım alabilirsiniz ama stresten kurtulmak için profesyonel yardım almayı düşünmeyin bile!

Bu kadar stres yapacak bir şey yok çünkü. Stresten kurtulmak için profesyonel yardım almak sizi daha çok strese sokmaktan başka bir işe yaramaz. Rahat olun! Stressiz bir düğün için kendinize güvenin.

Çok aşırı stresli biriyseniz ve bir şeyler ne yaparsanız yapın sizin istediğiniz gibi gitmiyor, bir türlü stresten kurtulamıyorsanız bu durumda bir psikologdan yardım alabilirsiniz.


Gelin Saçı Modelleri

Düğün Planlama Stresinden Kurtulmanın 6 Etkili Yolu


Gelin Adaylarına Düğün Öncesi Cilt Bakımı ve Makyaj Tavsiyeleri


 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir