Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj Teknikleri

Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj Teknikleri

Makyaj tavsiyelerinde bugün yağlı cilde sahip kişiler var. Yağlı cilde sahip insanlar kuru cilde sahip insanlara göre biraz daha fazla uğraşıyorlar. Eğer sizin cildinizi kuruysa Kuru Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri  yazımızı okuyabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise yazıyı okumaya devam edin. Yağlı Ciltler İçin Makyaj Öncesi Tavsiyeler

Yağlı cilde sahip kişiler nasıl bakım uygulamalıdır? Makyaj malzemesi alırken neye dikkat edilmelidir? Bunlar ve daha fazlasının cevabı için yazımıza devam ediyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Öncesi Bakım Tavsiyeleri

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Öncesi Haftalık Bakım

Yağlı cilde sahipseniz cildiniz çok fazla yağ ürettiğinden gözeneklerinizin için fazlaca dolu olacaktır. Buda siyah noktaya davetiye çıkarır. Ayrıca sivilceleriniz de diğer cilt tiplerine göre fazlaca çıkar. Bunların önüne geçmek için haftalık olarak gözeneklerinizi temizleyecek, yüzünüzü yağdan arındıracak maskeler yapmalısınız.

Yağlı ciltler için en güzel maskeler kil içeren maskelerdir. Kil cildi yağdan arındırırken, yüze de güzel bir görünüm kazandırır.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj Teknikleri

Yağlı ciltler için özel olarak satılan hazır maskeleri de tercih edebilirsiniz, evde kendi maskenizi kendinizde yapabilirsiniz. Hazır halde satılan kil maskeler olduğu gibi toz kil alıp kendiniz çeşitlendirerek de yapabilirsiniz.

Yağların cildimiz üzerinde inanılmaz etkileri vardır. Kendi cildinizin ihtiyacına göre araştırarak yağlardan edinebilirsiniz. Toz kil ile bu yağları karıştırıp yeni bir maske elde edebilirsiniz. Yada evde elma sirkesi, soda, limon, bal, yoğurt gibi malzemeler ile de yağlı ciltlere özel maskeler hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca yağlı ciltlerde daha fazla gözenek problemi olduğundan ve cilt fazla yağ ürettiğinden bu gözenekler dolduğundan onların öylece kalmasına izin vermemeliyiz. Evet yaptığımız peelingler, maskeler bu gözenekleri temizler ama bantlar kadar değil. Bant dediğim şeyleri artık tüm kozmetik dükkanlarda bulabilirsiniz. Burun bandı,T bölgesi bantları, siyah nokta bantları diye çeşit çeşit satılıyorlar. Haftada bir kez banyodan sonra sorunlu bölgelerinize uygularsanız çok güzel sonuçlar alacaksınız.


Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj TeknikleriYağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri ve Maske Tarifleri

Yağlı cilt biraz daha fazla bakım ve özen gerektiriyor, şanlısınız ki yağlı ciltler ile başa çıkmak için yazdığımız bu yazıya rastlamışsınız. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu en aza indirmek ve yağlı cildinizle başa çıkmanıza yardımcı olabilecek; yağlı ciltler için ev yapımı yüz yıkama iksiri tarifleri ve yüz maskesi tarifleri gibi birkaç etkili yöntemi sizlerle paylaşacağız.  Bu tarifler ile cildinizin yağlılığını hızlıca azaltabilirsiniz, bu nedenle umutsuzluğa gerek yok. Çünkü  beautyperry.com var! Okumaya Başlayın!


Yağlı Ciltler İçin Makyaj Öncesi Günlük Bakım

Yağlı cilde sahip kişiler için günlük uygulanan rutinin büyük önemi vardır. Çünkü cilt her gün temizlenmek ister. Bunun için her sabah yüzümüzü bir temizleme jeliyle yıkamalıyız. Jel formunda olması yada hafif yapılı bir yüz yıkama ürünü olmasını tercih etmemizin sebebi gözenekleri tıkamamaktır.

Sonrasında ise haftada 2-3 kere yüzümüze peeling uygulamalıyız. Bu peelingi de cildimiz fazla sivilceliyse yumuşak taneleri olan bir ürün seçmeliyiz. Çünkü iri taneler sivilcelerimize hem zarar verecek hem de daha çok çoğalmasına sebep olacaktır. Eğer cildimizde fazla sivilce yoksa biraz daha iri taneli bir peeling seçebiliriz. Bu yüzümüzde oluşan küçük yağ butonlarını, pütürcükleri yok edecektir.

Sonra ise yüzümüze yatıştırıcı bir tonik uygulayabiliriz. Fakat bu toniğin alkol içermemesine dikkat edelim.

Son olarak nemlendiricimizi uyguluyoruz. Yağlı cilde nemlendirici olmaz diye bir algı var toplumda bu kesinlikle çok yanlış. Yağlı cildinde neme ihtiyacı vardır. Fakat kuru cilt tipine özel üretilmiş nemlendiriciler gibi olanları değil yağlı cilde özel olarak üretilmiş yağsız nemlendiricileri tercih etmeliyiz. Günlük bakımımızı da yaptığımıza göre makyaja geçebiliriz.

Yağlı Ciltler İçin Makyajda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yağlı Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Tabi ki makyaja yine baz ile başlıyoruz. Yüz bazı tercihimizi bu sefer mat olanlardan yana yapıyoruz ki makyajımız ilerleyen saatlerde parlama yapmasın. Gözenek problemi çok olanlar için ise gözenekleri bir süreliğine kamufle eden bazlar mevcut onlardan seçebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj Teknikleri

 

Göz kapaklarınızda çok yağlanıyorsa ve siz bundan hoşlanmıyorsanız ilk önce göz kapaklarınızı bir makyaj temizleyicisi ile silip üzerine bir baz uygulamalısınız. Önce makyaj temizleyici ile sildiğiniz de aradaki farka şaşıracaksınız.

Fondöten seçiminizde ise kalın yapılı olanlar,yoğun kapatıcılığa sahip olanlar cildinizin ne yaparsanız yapın çok çabuk yağlanmasına sebep olacaktır. O yüzden daha ince yapılı ve az kapatıcılığı olan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Hatta BB ve CC kremler sizin için daha ideal olacaktır.

Fondöten sürdükten sonra mutlaka bir transparan pudra ile sabitlemelisiniz. Ve gün içerisinde çantanızdan transparan pudranızı ayırmamalısınız. Hatta yanınıza yağ emici, yağı kontrol altına alan kağıt mendillerden alabilirsiniz. Pudralamaya gerek kalmadan yüzünüzde ki yağ ve parlama yok olacaktır. Böylece kat kat pudra uygulayıp görüntünün bozulmasına izin vermemiş olursunuz.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj ve Bakım Tavsiyeleri – Doğru Makyaj Teknikleri

Benim yağlı ciltlere tavsiyelerim bunlardı.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Tüm görüşleriniz, önerileriniz ve sorularınız için bize yorum bırakabilirsiniz.

Beni sitemiz ve instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın…

Hakkında Buse Albayrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir