Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

Fotoğraflar ve fotoğraf çekimleri günümüz teknolojisiyle artık neredeyse hepimizin elinin altında. Her an her şeyi fotoğraflamak mümkün.

Eskiden ki hala da nostaljik rüzgarlar içresinde yer alan fotoğraf makineleri vardı. İçerisine 30 ya da 36 poz yüklenirdi. Her bir poz çok önemliydi . Hem çok para verilmişti hem de sınırlı sayıya sahipti. Şimdiki gibi sınırsız fotoğraf çekmek gibi bir lüks yoktu. Ya da şimdiki gibi “ayyy! Beğenmedim bunu, bu poz olmamış, ya dudağım yamuk çıkmış, sol gözüm şaşı çıkmış, bu gülüş olmamış, saçımın şu kısmı kötü çıkmış….” gibi bir lükste yoktu. Karşıdan birinin eline verilirdi o fotoğraf makineleri onlar ” peynir deyin, sarılın, son 3,2,1 çekiyorum, çekiyorum çektim…” diyene kadar donup kalırdı fotoğrafı çekilecek insan. Acaba nasıl çıktım veya nasıl çıktık düşüncesi insanı yer bitirirdi. 36 pozun sonunda fotoğraf stüdyosuna gidilir ve oradaki personelin fotoğrafları çıkarttırıp getirtmesi heyecanla beklenirdi. Heyecan sonunda gelen fotoğraflar hemen beğeniler, bir fotoğraf albümü satın alınıp bir bir yerleştirildi. Meşakkatli bir işti. Lakin heyecanı ve anlamı daha çoktu.Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

TEKNOLOJİNİN GÜZELLİĞE YANSIMASI 

Elbette devir değişti. Çeşitli fotoğraf makineleri çıktı. Bazısı çeker çekmez fotoğrafı hemen çıkarttı. Bazısı o anı kamerasıyla ile kayıt altına aldı. Derken zamanla cep telefonlarına kamera özelliği geldi. Artık cebindeki cihazı çıkarıp fotoğraf çekebiliyorduk. Bu muazzam bir şeydi. Tabi çözünürlük düşük idi. Tabi bu farketmezdi. Sonuçta telefonun arıyor, mesaj yolluyor ve hem de fotoğraf çekiyordu.

Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

Daha sonra video özelliği de geldi. Artık videoda çekiyordun. Kısa bir süre sonra ön kamera da eklendi telefonlara.  Artık birine telefonu  uzatıp “bir saniyenizi alabilir miyim, bizim fotoğrafımızı çeker misiniz?” gibi sözler söylemek telefonu ona verirken de acaba telefonumu kurcalar mı korkusu kalmadı. 🙂

Artık kendi kendimizde fotoğrafımızı çekebiliyoruz kimseye ihtiyacımız yok!  Ama bizi aldatan fotoğraf efektleri var. Bizi hiçbir eksiğimiz yokmuş gibi çekiyor. Kendimize yapmamız gereken bakımlardan uzaklaştırıyor. Bizi daha hantal yapıyor. Bakıma ihtiyacımız yokmuş gibi bir izlenim veriyor bize. Çoğu fotoğraf programında makyaj kısmı yer alıyor. Böylece çok güzel ruj çeşitleri, harika çekilmiş eyeliner çeşitleri, güzel ve uzun kirpikler, istediğimiz ten parlaklığı ve ten rengi vs.  var. Haliyle bunları fotoğrafımıza uyguladığımızda kusursuz ve sağlıklı hatta çok güzel olduğumuzu sanıyoruz.

Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

Fotoshop ile Güzelleşirken Cilt Bakımlarınızı İhmal Etmeyin!

Evet eğlenceli ancak bu çok yanlış ve aldatmaca! Kendi rutin bakımlarımızı yapmak zorundayız. Vücudumuza gereken özeni göstermemiz gerekiyor. Teknolojik gelişmeleri takip ederek ve teknolojik gelişmeleri kullanarak hayatımızı kolaylaştırmak söz konusu. Fakat bu durum bizi tembel kılmamalı.Cilt bakımlarımıza ve temizliğimize önem vermeli, gereken ilgiyi göstermeliyiz. Cildimizi sağlıklı, temiz ve güzel bir seviyeye getirdikten sonra istediğimiz kadar fotoğraf çekilebiliriz. Böylece doğal güzelliğimizi ölümsüzleştirebiliriz.

Güzellikle kalın.


İlginizi Çekebilir;Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir