Bahar Gelmişken Yapılabilecek Güzellik Önerileri

Bahar Gelmişken Yapılabilecek Güzellik Önerileri

Güzellik Önerileri – Mart ayının gelmesiyle bahar yavaştan yavaştan bizlere göz kırpmaya başladı. Kış mevsiminin soğuk aylarında cildimiz kurur, tahriş olur, matlaşır ve kızarır. Özellikle de hava kirliliği, stres, soğuk gibi dış etkenler de birleşince durum daha kötü hale gelebiliyor. Bu yüzden de mevsim geçişlerinde cildimize daha fazla özen gösterip, bakmalıyız. Soğuk kış günlerini geride bırakıp, tepeden tırnağa cilt bakımıyla kendimizi bahara hazırlayalım.

Güzellik Önerileri

  • Bahar aylarında cildimiz daha fazla yağlandığı için daha hafif ve yağsız, su bazlı nemlendiricilere dönmemiz gerekiyor. Aksi halde cildimiz daha yağlı olabilir bu da istenmeyen sivilcelere sebep olabilir.
  • Bahar aylarında güneş yüzünü daha fazla gösterdiğinden, güneşin sebep olduğu cilt hastalıklarının ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Sivilce, siyah nokta oluşumunu ve cilt hastalıklarının ortaya çıkmasını kolaylaştırır.
  • Cildinizin iyiliği için mutlaka güneş koruyucunuzu kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Kış mevsiminden yeni çıktığımız bu günlerde mat, solgun, nemsiz cildinizi peeling sayesinde canlandırabilirsiniz. Peeling, cildinizdeki ölü derinin atılmasını sağlayıp, alttan sağlam derinin daha sağlıklı çıkmasını sağlar. Eğer cildiniz mat ve solgun ise, haftada 1 gün yapmanız önerilir.
  • Evde kendi peelinginizi kendiniz yapabilirsiniz. Biraz toz şekerin üzerine limon sıkın ardından bal, gülsuyu ve zeytinyağı ekleyin. Cildinizi bu karışımla peeling yapın. Cildiniz ışıl ışıl gözükecektir.
  • Bahar aylarında cildiniz daha çok suya ihtiyaç duyar. Bu yüzden de bol bol su içmeyi hatta suyun içerisine mevsimlik meyve dilimleri atmayı unutmayın.
  • Kış aylarında her gün fondöten kullanıyorduk. Artık bahar aylarında daha ince ten ürünü kullanmanın zamanı geldi. İnce yapılı BB kremler ya da CC kremler kurtarıcınız olabilir.
  • Mevsimsel geçişlerde saçlarınız normalde olduğundan daha fazla kurur,yıpranır ve dökülür Bu gayet normaldir. Saçlarınızı her gün yıkamamaya dikkat edin. Saçlarınızın çok yağlı olduğunu düşünerek her gün yıkamanız, saç derisindeki koruyucu tabakayı yok ederek daha fazla yağlanmasını ve daha fazla dökülmesine sebep olur. Yıkama sırasında çok sıcak veya çok soğuk suyla yıkamadığınıza da emin olun. Saçınıza uygun bir medikal şampuan tercih edip, dışarıdan besleyen kür ve maskeler tercih ederek bu dönemi rahatça atlatabilirsiniz.


Yazın Uygulanabilecek Cilt Maskeleri


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir