Burç ve Doğum Gününe Özel Doğum Haritası Yorumlama

Burç ve Doğum Gününe Özel Doğum Haritası Yorumlama

Burç nedir ve bizi nasıl etkiler? Astroloji ile doğum anınızdaki gökyüzündeki gezegen ve yıldızların konumunu öğrenirsiniz. Sizin doğduğunuz an evrenin fotoğrafının çekildiğini düşünün. Her şeyin konumunun enerjisi kişiliğinize ve kaderinize dolayısıyla burcunuza yansır. Nasıl ki göremiyor olsak bile enerji yükünden dolayı mıknatıs demiri çekiyorsa tüm evrende de benzer yasalar işler. Pozitif enerji aldığımız kişilerle daha kolay iletişim kurarız. Negatif enerji aldığımız kişilerle daha zor anlaşırız. Tüm bu çekme ve itme mekanizmasının altında aslında hep almamız gereken dersler vardır. Astrolojide hayat yolumuzda bize biraz kolaylık sağlayacak ipuçlarınızı bize sunar.

DOĞUM GÜNÜNÜZDE SAKLI SIRLAR

Burç ve Doğum Gününe Özel Doğum Haritası Yorumlama

Birçok siteden, doğum günü, saat ve yer bilgilerini girerek haritanızı ücretsiz çıkartabilirsiniz. Tam doğum saatinizi bilmeniz, tam doğru harita çıkarılabilmesi için çok önemlidir. Bir dakika bile harita özelliklerinizi değiştirir. Tam doğum saatinizi bilmiyorsanız uzman astrologlara danışıp retrifikasyon tekniği ile harita çıkarabilirsiniz ve haritanızın uzman gözünden yorumlarını da alabilirsiniz…

Haritanızda 12 ev vardır. Mesela yükselen burcunuz Koç ise; 1.evde Koç, 2.evde Boğa, 3.evde İkizler, 4.evde Yengeç, 5.evde Aslan, 6. evde Başak, 7.evde Terazi, 8.evde Akrep, 9.evde Yay, 10.evde Oğlak, 11.evde Kova, 12. evde Balık olacaktır. Yani burçlar sırasıyla evlerinize dizilir. Aslında herkes hayatının farklı alanlarını etkileyen her burcun biraz etkisi altındadır. Örnek harita resimdeki gibidir.

Burç ve Doğum Gününe Özel Doğum Haritası Yorumlama

 

Yükselen burç doğum haritasında 1. evin başlangıç çizgisindeki burçtur. Yükselen burç özelliklerini (yani 1.evinizin burcu)  okuyup, size en uygun yükselen burcu bularak da kabaca haritanızı çıkartabilir, amatör şekilde haritanızı kendiniz yorumlayabilirsiniz : )

Genellikle bilinen “burcum” dediğimiz burç bizim Güneç burcumuzdur. Aslında haritamızda farklı gezegenler, yıldızlar ve astrolojik olarak matematiksel hesaplamalar yapılarak bulunan özel noktalar da vardır. Hepsi sizi ve kaderinizi etkiler. Bunlar arasında en önemli olanları ve en çok dikkate alınanlarını büyükten küçüğe sıralayabiliriz. Plüto, Neptün, Uranüs, Kiron, Satürn, Kuzey Ay Düğümü, Güney Ay Düğümü, Jüpiter, Mars, Güneş, Venüs, Merkür, Ay, Şans Noktası.

Eğer daha çok merak ederseniz özel yıldızları da araştırmanızı tavsiye ederim. Astroloji derya deniz; Hint Astroloji, Batı Astrolojisi gibi farklı ekoller olduğu gibi hepsi de kendi arasında özel dallara ayrılır. Mesela kimi astrologlar ilişkiler üzerinde uzmanlaşırken kimileri de kişinin dünyaya geliş amacını sorgulayan karma astrolojisinde uzmanlaşabilir.

Burç ve Doğum Gününe Özel Doğum Haritası Yorumlama

Burçlar bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Yıldızlar bize bir şeyler fısıldıyor… Astroloji bazen hüzünlü bazen neşeli şarkılar söylüyor. Evrenin müziğine kulak verin : ) Burçlara Göre Kokular Parfüm Önerileri


Hakkında Şeyda Şıpar

5.8.1986 Aydın doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde sinema-tv ve işletmeyi burslu okudum. Reklam ajanslarında yazarlık yaptım ve kamera arkasında sanat asistanı olarak çalıştım. Ayrıca astroloji eğitimi de aldım. Kişisel gelişim ve spritüel konulara meraklıyım. Müzik ve resimle de ilgileniyorum; ukulele ve kahon çalıyorum. Gerçek potansiyelimizi kullandığımız sürece huzurlu hayatlar sürebileceğimize inanıyorum, benim hayallerimin ve çevremdekilerin hayallerinin gerçekleşmesi için elimden geleni yapmak hayattaki en büyük mutluluğum. Zihin açan ve keyifli paylaşımlarda buluşmak dileğiyle...

8 yorumlar

  1. Meğer astroloji o kadar karışık değilmiş. Aydınlandım resmen. Kaleminize sağlık.

  2. Merhaba ben dogum saatimi tam olarak bilmiyorum sabah ezani saatiymis retrifikasyon yontemi ile kesin saat bulunabiliyormu?

  3. Cok basarili, harika analizler!!!;
    Gercekten yazdıklarınız yönlendirici oluyor,umarım devamı gelir, bu arada yükselen burcumdan emin değilim, saati tan olarak belirleyemiyoruz, bu ne derece önemli?

    • Detaylı ve tam doğru astrolojik analiz için doğum saati oldukça önemli ama sadece Güneş burcunuz ile de birçok özelliği öğrenebilirsiniz. Yükselen burcunuzdan emin olmaya çalışıyorsanız; yükselen burçların fiziksel özelliklerine ve sosyal kişiliğindeki yansımalara dikkat etmenizi öneririm.

  4. Doğum haritama göre asıl yapmam gereken meslekleri tespit edebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir