Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün

Sephora’dan Alınması Gereken 6 Ürün

Sephora, Türkiye’de birçok mağazası bulunan bir kozmetik markasıdır. Dünya markalarının yer aldığı mağazada sürekli bir indirim söz konusu değildir fakat kalite bakımından yeri ayrıdır. Peki indirimde veya normal fiyatlarıyla Sephora mağazalarından neler alınmalı merak ediyorsanız, tam ten makyaj ritüeli şeklinde bahsedeceğim yazımı okumaya devam edin.

Öncelikle olmazsa olmaz, makyajın alt yapısını oluşturan nedir? Tabii ki de makyaj bazı. Makyajın uzun süre kalması, kusma yapmaması, dağılmaması için en gerekli şeylerden biridir.

Sephora’dan Alınması Gerekenler

Benefit The Porefessionel Make-up Primer

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

Bahsedeceğim ürün bazların en güzeli, en iyisi diyebilirim. Çünkü bir makyaj bazından ne beklersiniz? Fondöteni güzel, cildimi sağlıklı göstersin. Yapış yapış olmasın, fazla yağ içermesin vs. İşte bu beklentilerinizin hepsini karşılayan, üstelik gözenek küçültmeyi vaadeden bir primer. Ürün, yağlandırmayı geciktiriyor özellikle T bölgesi yağlı olan karma ciltlerin favorisi. Hemde az miktarda ürünle büyük performans çıkarıyor.

Fiyatı: 215₺

İlgili: Benefit’ten Alınması Gerekenler

Baz sonrası, cildi makyaja hazırladığımıza göre sıra geldi fondötene. Bir fondötenden genelde kapatıcılık, oksitlenmeme ve sivilce yapmamasını isteriz. Sephora mağazalarından alabileceğiniz güzel bir fondötendir kendis:

Chanel Vitalumiere Aqua Fondöten

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

Kapatıcılığı gerçek anlamda yüksek ve yapısı fazla kalın olmayan muhteşem bir fondöten. Fırça veya nemli süngerle uygulandığında tam sonucu alabilirsiniz fakat parmak uçlarıyla da bunu başaranlar var. Ünlü youtuber ve bloggerların gözdesi denenebilir. İçerisinde 15 SPF bulunuyor. Mutlaka deneyin. Fiyatı: 206₺

İlgili: Chanel’den Alınması Gereken 5 Ürün

Nars Radiant Creamy Gözaltı Kapatıcısı

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

Nars ürünlerinin vaatlerini gerçekleştirmesi en sevdiğimiz özelliğidir sanırım. Deneyenler bilir. Genelde gözaltı kapatıcılarında yaşadığımız sorun, tam cilt tonumuza uygun rengi bulamamaktır. Mağaza deneriz fakat gün ışığında baktığımızda göz altlarımız hayalet gibi bembeyaz veya almak istediğimiz markada renk skalası çok kıttır. Nars bu engelleri aşarak bizlere tam 16 renk skalası sunuyor. Daha ne olsun? Ürün, çizgilere dolmadan sanki uykunuzu çok güzel almış dinç bir görünüm yaratıyor. Kremsi bir forma sahip. Göz altına uyguladığınız anda hemen sabitlenmiyor, dağıtamamaktan korkmayın. Yine nemli bir süngerle uygulandığında güzel sonuç alınıyor.

Fiyatı: 145₺

İlgili:Nars’tan Alınması Gereken Ürünler

Yüzümüze uyguladığımız tüm bu ürünleri ne ile sabitliyoruz? Tabii ki bir pudra yardımıyla.

Makeup Forever HD Microfinish Pudra

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

İnce yapısıyla büyüleyen, ambalajıyla da ön plana çıkan en güzel sabitleyici pudralardandır HD Microfinish. Ciltte kuruma yapmamakla beraber, üzerine uyguladığınız kontür, highlighter gibi ürünlerle karışma yapmıyor. Rengine baktığınızda hayalete dönerim diye korkmayın. Ciltte enfes şekilde bütünleşiyor. Uzun süre kalıcılık vaadediyor.

Fiyatı: 125₺

İlgili: Birbirinden Muhteşem Makyaj İpuçları

Makyajımızı da sabitlediğimize göre ten makyajında son olarak değinebileceğim iki ürün var. Highlighter ve kontür. Hadi devam edelim.

Anastasia Beverly Hills Amrezy Highlighter

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

Sanki çöldeki o güneşin vurduğu kumları anımsatan, tek kelimeyle mükemmel bir aydınlatıcı diyebilirim. Hem pigment hem ciltte duruş açısından gayet başarılı. Yaz akşamları, bronz teninize eminim çok yakışacak.

Fiyatı: 140₺

Son olarak kontür tabii ki. Makyajda yüz hatlarını belirginleştirmek için olmazsa olmazlardan. Peki Sephora’da bulabileceğiniz kontür önerim nedir?

İlgili: Bronzer ve Kontür Arasındaki Fark ve Uygulandığı Bölgeler

Urban Decay Beached Bronzer

Sephora'dan Alınması Gereken 6 Ürün
Sephora Mağazalarından Neler Alınmalı

Özellikle far paletleriyle hayran bıraktıran Urban Decay, bronzerda da oldukça başarılı iş çıkarmış. Cilde eşit dağılması en sevdiğim özelliklerinden. Açık tenliyseniz bile güneşte yanmış, doğal görünümü vermekte oldukça başarılı. Kalıcı olmasını isterseniz hafif nemli bir süngerle veya nemli cildinize uygulayın.

Fiyatı: 155₺

Sephora’dan alınması gerekenler yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ürün fiyatlarının pek uygun olduğunu maalesef söyleyemeceğim fakat almaya değer ürünler olduğunu unutmayın. Sizin aklınızın bir köşesinde mutlaka bulunsun diyeyim. Belki Sephora hiç beklenmedik bir şekilde dev bir indirimle karşımıza çıkar 🙂

İlgili:Gratis İndiriminde Alınması Gereken 4 Ürün


Hakkında İpek YELDEN

Herkese merhaba! Ben İpek. İç mimarlık öğrencisiyim. Uzun süredir bu sitede ürün yorumu, karşılaştırma yazısı ve incelemesiyle sizlerleyim. Bana eşlik etmek isterseniz beklerim. Takip edebileceğiniz diğer hesaplarım: İnstagram: @blogbyyipek Twitter: @ipek_yelden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir