A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi
ayakkabı modelleri listesi

A’dan Z’ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Platform tabanlar, koni topuklar, şıpıdık terlikler ve bunlar gibi onlarcası… Kadınların gözbebeği ayakkabılar konusunda bildiğiniz ve henüz adını dahi duymadığınız pek çok terim var. Ayakkabı türlerini bilmek, kombine yaparken ya da yeni bir çift ayakkabı satın alırken oldukça pratik olacaktır. Ayakkabı modelleri ile ilgili tüm kadınların bilmesi gereken detaylar ise şöyle…

Ayakkabı Modelleri

Platform ve yüksek topuk arasındaki fark nedir? Çivi topuk nasıl giyilir? Sandalet ile terlik ayrımı nasıl yapılır? Her gün bu ayakkabıları giyip dışarı çıkıyoruz, ama aslında onlar hakkında pek bir şey bilmiyoruz. İşte, en popüler ayakkabı türlerine dair en net liste…

Burnu Kapalı /Düz Taban Ayakkabılar

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Her kadının sahip olması gereken ayakkabı modelleri başında yumuşak ve rahat düz ayakkabılar gelmelidir. Kapalı burunlu oluşuyla bakımsızken bile rahatça giyebiliriz. Bu rahat modeller ayakları adeta bir bale ayakkabısı gibi sarar ve konforludur. Ayrıca boyu çok kısa olan kadınlar, sivri burunlu modelleri deneyebilir.

Kısa Sivri Topuklu Ayakkabı / Retro Havası

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

İlgili: Beyaz Ayakkabı Kombin Önerileri

Tipik olarak kısa ve sivri topuklu bu modellerde topuk kısmı silindirik bir formda karşımıza çıkıyor. Bu ayakkabıların modası ilk kez 1950’lerde ortaya çıktı. O yıllarda genç kızlar tarafından resmi bir şıklığı temsil ediyordu. Hatta en büyük temsilcisi ünlü aktris Audrey Hepburn olmuştu.

Koni Topuklu Ayakkabı

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Bu modeller bildiğimiz kare, kalın topuklulardır. Genellikle resimde görüldüğü gibi bantlı ve bilekten bağlamalı olarak karşımıza çıkar. Burnu açık da olabilir, kapalı da. Ancak ince topuklu giyemeyen kadınlar için oldukça idealdir.

İlgili: Ayakkabı Rengine Göre Kombin Önerileri

Blok Topuklu Ayakkabı

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

60’lı yıllarda Roger Vivier tarafından piyasaya sürülen bu modellerde yuvarlak burun ve kare topuklar göze çarpıyor. Ayakkabı tutkunları tarafından en beğenilen türlerdendir. Çünkü hem şık hem de rahattırlar. Zarif bilekli hanımlar için özellikle bilekten bağlanan bu modeller çok havalı durur. Burun ucu hafif açık olabilir.

Bu Modelin Adına Siz Karar Verin! Ben Yığın Modeli Dedim!

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Kare topuklu bu modellerin uç kısmı genellikle sivri ve kapalı burunlu oluyor. Orta ve ön kısımda malzeme bolluğu göze çarpıyor. Tüm özelliği ön kısımda. Bu da dikkat çeken bir ayrıntı. Ayakkabıda iddiasını göstermek isteyen kadınlar için harika!

İlgili: Sonbahar / Kış Ayakkabı Trendleri

Terlik

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Topuk kısmı bağımsız görünür ve sırtsızdır. Yani topuklar dışarıda kalır. Terlik türüdür. Eskiden banyo terliği olarak giyilirmiş. Kapalı burunlu ve öne doğru daha yoğun olan ayakkabı türlerindendir.

Hasır Dolgu Topuklular

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Topuk sırtı olmayan hasır dolgu taban bu modellerde genellikle burun ucu kapalı olur. Rahat bir şıklığı vardır. Bazı modellerde bilek kısmında kurdele, çiçek gibi detaylar hoş durabilir.

Platform Ayakkabı

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Boyumuzu uzatan bu modellerde oldukça yüksek ökçeler kullanılıyor. Ön taban altında ise platform kullanılıyor.

Ultra Yüksek Topuklular

A'dan Z'ye Ayakkabı Modelleri Listesi

Aslında ayakları küçük gösteren ama boyu uzatan bir modeldir. Stiletto ayakkabılarda ince uzun çivi topuklar oldukça zarif durur.

İlgili: 2019 Yılı Ayakkabı Modelleri İncelemesi

 


Hakkında didembektas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir