The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Merhabalar, bugün ki makalemde eczanede satılan The Humble markasına ait Bambu Brush Diş Fırçası, Natural Tootpaste Diş Macunu ve diş fırçasının korunmasında kullanılan  koruyucu aparattan bahsetmek istiyorum.

 The Humble

2013 yılında Noel Abdayem tarafından kurulan The Humble Co, dünya genelinde hızla büyüyen bir ağız ve diş bakım markası. Ürünler bugün binlerce mağazada ve diş kliniklerinde mevcut. İsveç merkezli The Humble Co, ağız bakım ürünlerinde doğallıktan asala ödün vermeyen, çevre dostu bir marka. Sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmekte. Ayrıca “The Humble” Mütevazi demek.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığımızı korumak için diş macunu ve fırçaya özen göstermek çok önemli olsada tek başına yetersiz kalacaktır. Öncelikle beslenme alışkanlıkları, günlük diyetimizde aldığımız gıdalar, asitli içecekler, fazla soğuk yada sıcak içecekler diş minesine zararlıdır. Bunun yanında etkin diş temizliğinin nasıl yapılacağı da önemlidir.

İlginizi çekebilir;

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Peki doğru fırçayı seçtik ya diş macunu? Şunu belirtmek isterim ki ürün ‘ vegan’ kategorisinde bir üründür. Bahsedeceğim diş macunu yalnızca yetişkinler içindir. Ağız içi bakım ve diş sağlığı düşünülerek formüle edilmiştir. Belirli miktarda diş macunlarının, florür içermesi gerekir. Bu üründe 1450 ppm F bulunmaktadır. Ürünün içerisinde zararlı hiçbir kimyasal yoktur. Fresh Mint olarak ifade edilen ferah naneli tatta kullanırken seveceğiniz bir yapıdadır. Diş macunlarının içinde ‘Florür’ olsun yada olmasın şeklinde birçok tartışma mevcuttur. Diş çürümesini önlemek için az miktarda gerekli olduğunu savunanlarda var. Bu hususta ilgili diğer makalelere bakabilirsiniz.

The Humble Bambu Fırça

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Aslında hepimiz dişlerimizi günde en az bir kez fırçalıyoruzdur. Ama bu sayı yetersizdir ve yaptığımız temizlik işlemide amacına tam ulaşmıyor olabilir. Dişlerin arasında kalan yiyecek artıkları diş ipi vb aparatlar yardımı ile temizlenmeli ardından diş fırçalanmalıdır. Fırçamızın diş yapımıza uygun, doğal içerikten üretilmiş sağlıklı bir ürün olmasına dikkat etmeliyiz. Benim size tavsiyem The Humble Bambu Fırça. Kılları yumuşak, antibakteriyel %100 doğal, tamamen geri dönüşebilir bir üründür. Sunrıno kozmetiğin bize sunmuş olduğu bu diş fırçası “eco” sertifikalıdır.

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Bambu otsu bitkiler ailesindendir. Asya, Avustralya, Amerika kıtalarında ve Sahra Afrikası’nda yaklaşık 1500 değişik tür bambu yetişmektedir. Bambu doğal olarak tropikal iklimlerde yetişir.

 

Steriball Diş Fırçası Koruyucu

Diş macunu seçimini de yaptık, sıra geldi uzun ömürlü şekilde diş fırçamızı kullanmaya. Bu amaç için ‘kıstırgaçlı’ olarak tarif edilen pratik bir diş fırçası koruyucu aparattan bahsedeceğim.

The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Aparatın adı ‘Steriball’ özel geliştirilmiş tableti, formülündeki çay ağacı yağı, kekik yağı ve nane yağı ile hem hijyen sağlar hem de tazelik ve ferahlık veriyor. Tablete emdirilmiş uçucu yağlar kolayca buharlaşarak bulundukları ortamı hijyenik hale gelmesini sağlıyor. Banyoda bulunan bakteri ve virüsler üzerinde mikrobiyolojik olarak test edilmiş, mikro organizmaların üremesine engellediği %99,99 kanıtlanmıştır. Ayrıca seyahatlerde de fırçamızı yanımızda taşırken hem hasar görmesi hemde bakterilerle enfekte olmasını engelleriz.

Sizlere bahsettiğim bu üç ürün ‘ Eczane’ ürünü olup yalnızca yetkili eczanelerde satılmaktadır. Ana bayiliğini ‘Sunrino Kozmetik ‘ yapmaktadır. Çeşitli illerdeki bayilikler ve online alışveriş sitesinden temin edebilirsiniz.

www.sunrino.com – instagram.com/sunrinokosmetic

Merak ettikleriniz için makaleme yorum bırakabilirsiniz bir eczacı olarak bilgim dahilinde yanıtlamaya çalışırım. Beni diğer sosyal medya hesaplarımdan takip edip ulaşabilirsiniz.  Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.

“Basit bir gülümsemenin sebep olabileceği tüm iyilikleri asla bilemeyiz.”

instagram/gzminblogu
Youtube/Gizem Baytekin


İlginizi Çekebilir;


The Humble Natural Tootpaste Diş Macunu ve Bambu Brush Diş Fırçası

Hakkında Gizembaytekin

Eczacı *dermokozmetik ve kozmetik eczacı yorumu ve tavsiyesi ile , *saç ve cilt bakımı, *makyaj uygulaması , *doğal maskeler, youtube gizem baytekin instagram : https://www.instagram.com/gzminblogu/?hl=tr ( Eskişehir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir