Porselen Ürün Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Porselen Ürün Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Porselen Ürün Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli? Porselen yemek takımları kadınların en çok tercih ettiği ürün gruplarındandır. Gerek sofradaki şıklığı, gerek nostalji yaratması sebebiyle kadınlar için porselen takımları vazgeçilmezdir. Ancak porselen ürünler kullanırken dikkat edeceğiniz bazı noktalar sayesinde ürünün ömrünü uzatabilir ve daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Porselen ürünlerinizi fırınlarda ve mikrodalgalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bu ürünleri direk olarak ateşe doğru tutmamalısınız. Çünkü ani ateş porselen yüzeyinde şok etkisi yaratır ve ürün çatlar.

Derin dondurucuya porseleninizi koyarken hiç tereddüt etmeyin. Asıl önemli olan porseleni derin dondurucudan çıkardıktan sonra ani ısı değişikliğine uğratmayın. Yani buzluktan çıkmış porseleni fırına koymayın.

Porselen Ürün Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Porselenlerinizi yıkayacağınız su kesinlikle kireçli olmamalıdır. Bu gibi durumda ürününüzün üzerinde beyaz lekeler oluşur ve kurtulması oldukça zor oolur. Eğer böyle bir durum yaşadıysanız sirke ile bu durumu düzeltebilirsiniz.

Eğer porselen tabaklar kullanıyorsanız metal çatal bıçak kullanırken dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Çünkü metal ürünler porselen ürünlerinizi çizer, yüzeyinde iz bırakır. Aynı zamanda metal malzemeler siyah izler oluşmasına sebep olmaktadır.

Yemek sunumlarınızı rahatlıkla porselen takımlarında yapabilirsiniz çünkü porselen takımları gerçekten oldukça şık takımlardır. Piyasada porselen ürünler üzerine oldukça geniş bir yelpaze vardır, porselen kahvaltılıklardan porselen demliklere, porselen tabaklardan porselen baharatlıklara kadar bir çok ürünü evinizde severek kullanacağınızdan eminiz.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir