Yenidoğan Alerjisi Nedir?

Yenidoğan Alerjisi Nedir?

Yenidoğan Alerjisi Nedir? Yenidoğan bebeklerin ciltleri hassastır. O nedenle bebeklerin ciltlerine yapılacak uygulamalarda bebek cildine göre üretilmiş ürünler kullanılmalıdır. Bebek cildi zaten hassastır. Bazı bebeklerde alerji bulunmaktadır. Yenidoğan alerjisi denen bu durum hassas olan bebek cildini daha da hassas bir hale getirmektedir.

Uzmanlar alerjili bebeği olan ailelere bazı tavsiyelerde bulunmaktadır. Uzmanlar ailelerin yenidoğan alerjisine hazırlıklı olmaları gerektiğini dile getirerek yeni anne ve baba olanlara şu tavsiyeleri verdiler:

– Bebeğiniz yeni doğduğundan cildinin üstünde doğal yağ koruyucu bulunmaktadır. O nedenle bebeği ilk 3 ay hiç yıkamamalısınız. Bebeğinizi sadece ıslak bir tülbent ile silmelisiniz.

– Yenidoğan bebekler 3 aydan sonra yıkanmalıdır. Bebeğin cildi kuru ise bir cilt doktoruna götürülmelidir.

– Bebeğin cildinin nasıl temizleneceği ile ilgili gerekli bilgileri aldıktan sonra bebek temizlenmelidir. Bebeğin cildini tahriş edecek uygulamalardan kaçınmalısınız.

– Bebeklerde meydana gelen pişik sorunu nedeniyle bebekler ara ara sıkıntı çekerler. Bebeklerinizi alkol bazlı ürünler ile değil, su bazlı ürünler ile silin. İdrardaki amonyak cildi tahriş eden. Tahriş olan yüzey sabun ile de temizlenebilir. Ancak bu sabun kokusuz sabun olmalıdır.

-Bebeğinizi parfüm, deodorant, saç spreyi ve temizlik ürünleri gibi kimyasal ürünlerden, ayrıca sigara dumanı gibi ağır kokulardan uzak tutun. Sigara dumanı ağır kimyasallar taşır. Bu da bebeğinizin ölüm ya da solunum yolları enfeksiyonu ihtimalini arttırarak çocuğunuzun hayati riske girmesine neden olur.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir