Yaşlanma Karşıtı Bakımda Hücre Yenileyici Krem Devri

Yaşlanma Karşıtı Bakımda Hücre Yenileyici Krem Devri

Yaşlanmanın belirtileri ilk olarak ciltte oluşacak değişikliklerle fark edilmeye başlar. İlerleyen yaşlarda ciltte oluşacak kırışıklıkların ince çizgiler halinde görülmeye başlandığı 20’li yaşlar, oldukça dikkat edilmesi gereken önemli bir dönemdir. Yaşlanma; hücrelerin zayıflaması, hücre rezervlerinin azalması ve normal hücre fonksiyonlarında oluşan aksama ile ilerleyen doğal bir süreçtir. 20’li yaşlarda yavaş seyreden yaşlanma belirtileri, ilerleyen yaşlarda hızlı bir artış göstererek ciltte; elastikiyet kaybı, incelme, deformasyon, sarkma, ince çizgilerle beliren kırışıklıklar ve gevşeme gibi belirtilerin oluşmasına neden olur. Hücre yenileyici krem ve diğer cilt bakım ürünleri bu noktada devreye girer.

Yaşlanma Belirtileri Nasıl Geciktirilir?

Yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek kolay olmasa da bu belirtiler yavaşlatılması ile cildin genç ve canlı görüntüsünü korumak mümkündür.

  • Ciltte deformasyonun önlenmesi için en önemli adımlardan biri bol su tüketimi ile cildin nem dengesini korumaktır.
  • A, C ve E vitaminlerinin yeterli miktarda tüketilmesi ile hücre yenilenme hızı arasındaki ilişki, birçok araştırma sonucu ile desteklenmiştir.
  • Düzenli cilt temizliği ve doğru uygulanan cilt bakımı da yaşlanmayı geciktiren en büyük etkenlerden biridir.
  • Ciltteki ilk yaşlanma belirtileri 25 yaş civarında gözlenir. İlerleyen yaşlarda belirtilerin görülme sıklığı artacağından 25 yaş itibariyle yaşlanma karşıtı bakım uygulaması önerilir.

Yaşlanma Karşıtı Krem Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

İçerisinde bulundurduğu vitamin, mineral ve doğal bitki özleri sayesinde deforme olmuş deri hücrelerini yenilemeyi hedefleyen anti aging krem çeşitlerinin ideal bakımı sağlayabilmesi için cilt yaşı ve cilt tipine göre krem seçimi yapılması gerekir. Cildin ihtiyaç duyduğu bakım kremi seçilirken yaş ve kırışıklık düzeyi kadar cilt tipi hatta cilt rengi de göz önünde bulundurulmalıdır. 20’li yaşlarda ince çizgiler halinde görülen yaşlanma belirtileri 50’li yaşlarda yerini derin çizgilere bırakır. Derin kırışıklık çizgilerinin önlenebilmesi için erken yaşlanma belirtileri dikkate alınmalı ve 25 yaş itibariyle hücre yenileyici krem ve yaşlanma karşıtı krem kullanımı başlamalıdır. İlerleyen yaşlarla ortaya çıkan derin çizgiler için ise mutlaka kırışıklık giderici krem kullanımı gerekir.

Kırışıklıkların önlenmesi ya da var olan kırışıklığın giderilmesi için son dönemde üretilmiş olan birçok hücre yenileyici krem bulunuyor. Söz konusu yaşlanma karşıtı bakım olduğunda akla ilk gelen profesyonel bakım kremlerinden biri DoctorB tarafından üretilen örümcek ağı kremidir. Sabah akşam düzenli kullanım ile hücre yenilenmesine ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı olan etkili cilt bakım kremi; “kırışıklıkla savaşta en iyi aktif ajan” ödüllü  Cyclopeptide-5 ve Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract teknolojileri ile üretilmiştir. Etkinliği kanıtlanmış profesyonel ajanlar, cilt yüzeyinde örümcek ağına benzer bir yapı oluşturarak gerginlik sağlar; sarkma ve yaşlanma etkilerini büyük oranda geciktirir.

Siz de DoctorB Örümcek Ağı Kremi ile hücre yenilenmesini destekleyerek yaşlanma belirtilerini azaltabilir; her yaş sağlıklı cilde sahip olmak için www.doctorb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir