Stres ile Baş Etme Yöntemleri Nelerdir?

Stres ile Baş Etme Yöntemleri Nelerdir? Stresle başa çıkmak kolay değildir ve sabır ister. Ancak imkansız da değildir. Stresle başa çıkmak için yapılması gereken şeyler titizlikle uygulanmalıdır ve her an farkındalık seviyeniz yüksek tutulmalıdır.

Stres ile Baş Etme Yöntemleri Nelerdir?
Stres ile başa çıkmak için yapılması gerekenler şunlardır:

– Stres sizi işinizden alıkoyacaktır. Daha az iş yapmanıza neden olacaktır. O nedenle stresli durumlarda uyanık olun ve kendinizi işinize odaklayın. Fazla stres verimliliği düşürür. O nedenle işyerlerinde rekabet ortamı yaratan patronlar aslında rekabet ile verimliliği arttıracağını düşünse de rekabetin kişilerde oluşturacağı stres iş verimliliğini düşürecektir.

– Stres nedeniyle salgılanan hormonlar aslında konsantrasyonu arttırmaktadır. Ancak bu kısa sürelidir. Stresle baş etmek için sık sık ara vermeli ve itidallı bir ortam yaratılmalıdır. Ancak araları uzun tutmamalısınız. Aksi halde işinizi erteleme konusunda güdünüz harekete geçecek ve işiniz ile ilgili sorunlar yaşamaya başlayacaksınız.

– İşiniz ile ilgili aralar uzatılırsa ortaya zaman kaybı çıkacaktır. Bu nedenle zaman problemi yaşayacaksınız. Zaman problemi yaşamanız da daha çok strese girmenize neden olacaktır. O nedenle zaman stresine girmeden iş ile ilgili strese girerek işinizi tamamlamanız daha mantıklıdır.

– Odaklanma sorununuz varsa kendinize 15 dakika izin verin. 15 dakika uzamasın ama.. Aksi halde zaman problemi yaşarsınız. Bu da çok yüklü stres altına girmeniz demektir. Masa başından kalkarak kendiniz için biraz zaman ayırmalısınız. Bir içecek alın ya da lavaboya gidin.

– Eğer kendi kendinize mola vermezseniz zihin kendi kendine verir ve dalıp gitmeye başlarsınız. Bu da sizi işinizden alıkoyduğu için stres yaratan bir durumdur. O nedenle gözlerinizi kapatıp derin nefes alın. Kendinize ara verin. Bu sürelerde işi düşünmeyin. 15 dakika sonra işinize tam bir konsantrasyon ile geri dönün.

Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir