Soğuk Havalarda Sağlık İçin Zencefil

Soğuk Havalarda Sağlık İçin Zencefil

Soğuk Havalarda Sağlık İçin Zencefil içmenin faydalarından bahsedeceğiz.

 ”Uzun yıllardır baharat ve ilaç yapımında kullanılan zencefilin faydaları saymakla bitmiyor”

Soğuk algınlığı için zencefilin önemi giderek artmaktadır. Çünkü mevsimsel değişimlerin sık olarak arttığı bu günlerde havaların bir ısınıp bir soğuması bitmeyen öksürükler ve grip salgınları giderek artmaktadır. Zencefilin grip hastalığına iyi gelen iyileştirici etkisi vardır.

 ZENCEFİL BİTKİSİNİN ANA VATANI NERESİDİR?

Anavatanı Asya olan zencefil tam bir sağlık bitkisidir. İnsanların ilaç olmadığı çağlarında dahi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Pek çok sağlık sorununa fayda sağladığı bilimsel olarakta kanıtlanmıştır.

ZENCEFİL KULLANIMI NASIL OLMALIDIR ?

Soğuk Havalarda Sağlık İçin Zencefil

Çocuklarda ve yetişkinlerde yaşa göre ve gerektiğinde doktora danışarak belli dozlarda kullanılabilmektedir. Toz halini bal ile karıştırarak ya da yemek veya çorbalara katılarak tüketilebilir. 5 yaş üstü çocuklarda doktorunuza danışarak, herhangi bir sakınca yoksa, yarım çay kaşığı kadar toz zencefili 1yemek kaşığı olan bala karıştırarak, günde sadece bir tatlı kaşığı olarak tüketmesini sağladığınızda öksürük geçirmekte ve soğuk algınlıklarına karşı tedavi etmekte faydalanabilirsiniz.

ZENCEFİLİN KULLANIM AMACI NEDİR ?

 Yüzyıllardır insanlar tarafından grip tedavisinde suyu ve çayı içilerek tedavi amaçlı tüketilmiştir. Soğuk algınlıklarına oldukçaiyi geldiği bilinmektedir. Yara ve iltihaplarda da iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Zencefil bitkisi sindirim, mide rahatsızlıkları, grip, öksürük, ishal, soğuk algınlıkları vb.. bir çok derde deva olmaktadırZencefil güçlü bileşenlere sahip olan tam bir sağlık küpüdür.

ZENCEFİL İÇERİĞİNDE NELER BARINDIRMAKTADIR?

 Zencefil bitkisi içeriğinde B6, B3, Kalsiyum, Demir, Fosfor, Sodyum, Magnezyum ve Potasyum mineralleri içerir. Mikrop öldürücü özel antibakteriyel bir bitkidir. Ayrıca zencefilin düzenli kullanılması yaşlanma ve kanser rahatsızlıklarına karşıda olumlu bir etki yaratmaktadır. Antioksidan güçlü bir bitkidir. Sakinleştirici özelliğinin yanı sıra kas yorgunluklarına da iyi gelir.

 ZENCEFİL BİTKİSİ ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUR MU ?

Zencefil bitkisi aynı zamanda kan şekerini düzenleyerek iştah kontrolü üzerinde olumlu bir etki sağlar ve bu sayede zayıflamaya yardımcı olur. Bu her yönüyle tam bir sağlık dostu olan bitkiye karşı alerji gibi herhangi bir probleminiz yoksa, mide ve bağırsak sorunlarından soğuk algınlığına kadar bir çok faydasından yararlanabilirsiniz.

Çay olarak kullanımı için zencefili limon ve elma dilimleriyle beraber kaynatarak kendinize nefis bir kış çayı yapabilirsiniz. Toz ve normal bitki hali aktarlarda bulunmaktadır. Toz zencefili bal ile karıştırdığınızda doğal bir soğuk algınlığı ilacı elde edeceksiniz. Yetişkinler günde bir kez bir yemek kaşığı bal içerisine bir tatlı kaşığı toz zencefili karıştırıp sabah aç karnına yutarak tüketebilir. Zencefili sağlığınız için mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz.


Hakkında EsraTansu

Hayvansever, Müziksever, Yazar, Çizer, Hayal eder..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir