Sezeryan Astıma Neden Oluyor

Sezeryan Astıma Neden Oluyor

Sezeryan Astıma Neden Oluyor yapılan bir araştırmaya göre sezaryen olarak doğan bebeklerin ileriki yaşlarda astıma yakalanma ihtimali çok da yüksek çıktı. Doğum sancısı başlamadan gerçekleştirilen doğumun bebeklerde ileri ki yaşlarda solunum sıkıntısına neden olduğu ve solunum yolları sıkıntılı bebeklerin de ileride astıma yakalanma olasılıklarının arttığı ortaya çıktı.

Türkiye’de sezaryen doğum oranı oldukça yüksektir. Doğum anında sancıya dayanamayan kadınlar hemen sezaryen olma kararı alıyorlar. Sezaryen doğumun ciddi bi operasyon olduğu unutulmamalıdır. Çok ciddi karar alınarak yapılması gerekmektedir. Sezaryen doğumda doğum sancısından kaçınılmaktadır. Ancak normal doğum faydalı mikropların yerleşmesine imkan tanıdığı için hiç düşünmeden normal doğum tercih edilmelidir.

 

Sezeryan Astıma Neden Oluyor

 

Doğum ağrıları aslında çok faydalıdır. Bebek anne karnındayken akciğerler sıvı ile dolar. Doğum sancıları bu sıvının boşalmasına yardımcı olur. Bu nedenle sezaryen doğum astım ihtimalini arttırır. Doğum sancısı annede bazı maddelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu maddeler bebeğin akciğerlerinin doğum sonrası uyum sağlamasına neden olduğu için sezaryen doğumda bu gerçekleşmemektedir.

Normal doğumda bebek doğum kanalından geçerek dünyaya gelmektedir. Bebeğin doğum kanalından geçmesi de bebeğin bağışıklık sistemini harekete geçirmektedir. Bebekte faydalı mikroplar yerleşiyor. O nedenle normal doğan bebek hayata 1-0 önden başlıyor. Çocuğunuzu doğururken hem kendi sağlığınızı hem de çocuğunuzun sağlığını uzun vadede ölçerek ona göre karar alın. Çocuk ve anne sağlığı için normal doğum en iyisidir.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir