Selülit Nasıl Geçer

Kadınların en çok rahatsızlık duyduğu cilt sorunu kuşkusuz selülittir. Selülit kilolu zayıf fark etmeksizin her kadının başına gelen bir durumdur. Ancak disiplinli bir çaba ile çok rahat şekilde selülit den kurtulabilirsiniz.Selülitin bir takım aşamaları vardır. Aşamalar büyüdükçe yok olma ihtimali düşer. Selülit eğer elinizle sıktığınızda görünüyor ve normalde görünmüyorsa bu ilk aşamadır. Selülit eğer sizi hiç bir hamle yapmasanız da görünüyorsa bu ikinci aşamadır. Son aşama ise selülitin portakal kabuğu gibi uzaktan bakışta fark edilmesidir.

Gelelim bu selüliten nasıl kurtulabileceğimize yaz aylarının yaklaşması ile kadınların en büyük sorunlarından bir olan selülitlerden kurtulma yolları aranmaya başladı. Kış boyunca spor yapmadan sağlıksız beslemenin sonucu özellikle basenlerde ve kollarda oluşan deri altında yağ birikmesi selülit çoğu zaman kola kolay ortadan yok olan bir durum değildir. O nedenle yaz gelmemişken selülitlerden kurtulmanız gerekir.

Selülit oluşumunu engellenin en önemli yolu tabi ki düzenli ve sağlıklı beslenme ayrıca eksersiz yaparak vücudumuzda yağ oluşumunu engellemektir. Her zaman bu alışkanlıkları yaratmak ve uyum sağlamak çokta mümkün olmuyor. Bu nedenle oluşmuş selülitleri azalmanın yollarına bakmalıyız. Bunun için evde 5 yemek kaşığı biberiye yağı ,5 yemek kaşığı susam yağı ,5 yemek kaşığı tatlı badem yağı karşıtırılrak bir maske oluşturulur. Selülit olan bölgeye masaj yapılarak sürülür. Daha sonra bir streç ile sarılır. Yaklaşık 45 dakika bekledikten sonra sökülerek ılık su ile temizlenir. Bunun beraberinde uyumadan önce Squat eksersizleri yapılabilir.

Selülit Nasıl Geçer


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir