Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Elbette ki, metabolizma her insana göre değişir. Metabolizma hızı her insanın; cinsiyetine, yaşına, kilosuna, kas yoğunluğuna ve vücudundaki yağ miktarına göre değişebilir. Eğer metabolizmanız hızlı ise, yediğiniz yiyecekler vücudunuzda kolaylıkla enerjiye dönüşür. Böylelikle kilo almazsınız. Ancak tabiki de bazı gıdalar ile metabolizmanızı olduğundan daha hızlı bir halde getirebilirsiniz.İşte metabolizmayı hızlandıran besinler ile daha hızlı zayıflayın.

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

YEŞİL ÇAY

Zayıflamak isteyenlerin başvurduğu ilk içeceklerden biri de yeşil çaydır. İçerisinde kafein bulunduğundan dolayı, kafeinin de kalori yakma etkisi olduğu bilinmektedir. Yeşil çay, içeriğinde kafein etkisi ile vücuttaki yağı parçalar ve zayıflatır. Her gün düzenli bir şekilde 1 fincan yeşil çayın etkisini göreceksiniz.

ZENCEFİL

Yemeklerden hemen sonra metabolizma hızını %20 oranına kadar hızlandıran zencefil, vücuttaki yağ yakımına yardımcı olan besinlerden.

KETEN TOHUMU

Vücuda adeta bir şifa kaynağı olan keten tohumu da bağırsak hareketlerini düzenler. Omega-3 bakımından oldukça zengindir. Metabolizmayı %30 oranına kadar hızlandırır.

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler
Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

GREYFURT

Gelelim, en ekşi meyvelerden birine. Metabolizmamızın günlük C vitamini 1 adet greyfurt karşılamaktadır. En önemli özelliklerinden biri de antioksidan özeliğinin yüksek olmasıdır. Nikotinin vücuttan atılmasında oldukça büyük bir etkisi vardır. Metabolizmayı hızlandırır, zayıflamaya yardımcıdır.

TARÇIN

Tarçının kan şekerini düzenleme etkisi bilinmektedir. Vücut ısısını yükselterek metabolizmayı hızlandırır, vücuttaki yağ yakımını düzenler. 1 bardak sürahinin içerisine, 2 adet tarçını bekletip gün boyunca tüketebilirsiniz. Hem kan şekerinizi düzenler, hem sizi tok tutar, hem de yağ yakımını hızlandırır.

KAHVE

Tembel metabolizmayı harekete geçiren nadir gıdalardan biri de kahvedir. Şekersiz içilen Türk kahvesinin kalori miktarı sadece 2 kaloridir. Eğer şekerli tercihiniz ise, kalorisi 45’tir. Her gün düzenli olarak 2-3 bardak içilen Türk kahvesi, metabolizmayı hızlandırır. Tansiyon hastaları için tansiyonu düşürür. Enerji verir ve bacaklarda bulunan selüliti yok etmeye yardımcı olur. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi aşırı Türk kahvesi içmenin de zararları vardır. Bu nedenle günde maksimum 3 fincan içilmesi tavsiye edilir. Detaylı bilgi için: Kahve Severleri Mutlu Edecek Diyet: Kahve Diyeti

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

SU

Su olmadan bir yaşam olur mu hiç? Suyun vücut için faydaları saymak ile bitmez. Günde 8 bardak su içmek, toksinlerin vücuttan atılmasına, metabolizmanın %30 oranında hızlanmasına ve vücuttaki zararlı yağların yakılmasına yardımcı olur. Detaylı bilgi için: Hayatımızın Her Anında Olması Gereken Tek Şey; Su

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Tarcın gerçekten de metabolizmayı hızlandırıyor, tarçınlı şu ile 3 kilo verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir