Lens Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lens Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son dönemlerde yaygınlaşan ve kullanımı artan lensleri doğru kullanıyor muyuz? Gözümüz en önemli organımızdır. Bazı insanlar doğuştan renkli gözlü olurken bazı insanlar da koyu gözlüdürler, koyu göz olunca renkli göz rengine merak duyarız. Tabi bu merakımıza lensler yetişiyor. Bazı lensler çok doğal olurken, bazıları gözden çıkacak gibi durabiliyor alırken dikkat edilmesi gerek. Lens kullanımı nasıl olmalıdır?

Lens Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle lensi ne için kullandığımız önemli, göz problemi olan kişiler genelde gözlük takmaktan hoşlanmadıkları için dereceli lensleri tercih ederler. Dereceli lensler genelde renkli olmazlar, olsa bile renk seçeneği çok mevcut değildir, çoğunluk şeffaf olarak tercih edilir.

Göz rengi koyu olan kişilerde, çoğunlukla renkli göz ilgi çekici gelir ve estetik açıdan kullanmak isterler.

Lens Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Peki lensleri ne kadar doğru kullanıyoruz?

Lens kullanırken dikkat edeceğiniz en önemli şey hijyendir. Lensleri takarken ve çıkarırken ellerimizi yıkayıp, temiz olduğundan emin olmamız gerekir. Zira aynı şekilde lenslerin suyunun da düzenli olarak değişip temiz tutulması çok önemlidir. Gözün en hassas organlardan biri olduğunu unutmayın, bulaşabilecek en küçük mikrop kötü sonuçlara yol açabilir.

Lens nasıl kullanılır;

  • •Ellerinizi yıkayın
  • •Lensin kutusunu ellerinizi yıkamadan önce açın
  • •Lensi işaret parmağınıza alıp diğer elinizle gözünüzü hafif aşağı çekerek gözünüze yerleştirin.
  • •Tam yerleşmesi için gözünüzün üst kapağını elinizde yukarıya doğru çekin.

Lens varken asla uyumayın, kuruluk yapıp gözünüzü açamayabilir hatta daha kötü sonuçlar da çıkabilir. Mümkün olduğu kadar dikkatli olun bu konuda. Lens gözünüzdeyken gözünüzü çok ovalamayın lens kayabilir ve göz kapağınızdan yukarı çıkabilir. Lens gözünüzde iken makyaj yapmanızda bir sakınca yoktur, gözünüzün içine kalıntı kaçırmamaya özen gösterin. Lensleri gün sonunda çıkarırken eller yıkanmalı ve suyu degiştirerek saklanmalıdır. Lens kullanımı dikkat edildiğinde gayet kolaydır, zor gibi gözüksede renkli göz severler için değer.

Lenslerin son kullanma tarihlerine mutlaka dikkat edilmeli, geçmesi halinde kullanılmamalı. Sürekli kontrol etmeye dikkat ediniz çünkü gözümüz bizim için çok önemlidir. Kötü sonuçlar almamak için lens kullanımındaki her noktaya dikkat ederseniz sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Lens hakkındaki yorumlarınızı bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

 


Hakkında Esra Demir

Makyaj, bakım ve moda ile ilgili deyimlerimi paylaşmayı çok seviyorum.

1 Yorum

  1. En doğru kullanım şekli bu gerçekten yapmayınca lens kuruyor çok güzel aciklamissiniz bu arada kullanıcı adım blackishhate 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir