Kayısı Yağı Kullanımı ve Faydaları

Kayısı Yağı Kullanımı ve Faydaları

Uzun yıllardır kozmetik, cilt bakımı ve gıda sektöründe kullanılan kayısının bilinmeyen pek çok yararı bulunmaktadır. Lezzetli bir bitki olmasının yanı sıra cilt ve kalp sağlığı için de uzmanlar tarafından belirtilen önemli faydaları bulunmaktadır. Ermenistan’ da üretimi ve yetiştirilmesi yoğun olarak yapılan KAYISININ, çıkış noktası Çin ülkesidir. Yaygın olarak Akdeniz bölgesinde ve Orta Asya bölgelerinde üretimi yapılmaktadır. Kayısı yağı faydaları gerek cildimiz için gerekse de sağlığımız için sonsuz faydaları vardır.

Kayısı Yağı Kullanımı ve Faydaları
Kayısı Yağı Faydaları

Ülkemizde ise çoğunlukla Malatya ilimizde yetiştirilen kayısının inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Özellikle bayanların saç, cilt ve tırnak bakımında besleyici ve yenileyeci mükemmel bir üründür. Diyet yapan kişilerin kuruyemişle beraber birkaç kuru kayısı tüketmeleri tokluk hissiyatı vererek zayıflamalarına da yardımcı olmaktadır.
Kayısının hem yenilebilir hem de dışarıdan etki yoluyla cilde uygulanabilir türleri vardır. Organik kayısı yumuşak ve tatlıdır.

Doğal Kayısı Nasıl Ayrılır ?
Organik kayısı yağı soğuk pres uygulanarak elde edilir. Oldukça zayıf bir aroma olmasının yanın açık sarı bir renge sahiptir.

Kayısının Faydaları Nelerdir?
• Cilt
Hassas ve kuru bir tene sahip kişiler için ideal bir bakım ürünüdür. Duş sonrası nemlendirici ve masaj yağı olarak kullanılabilir. Cildi rahatlatır ve yatıştırır.

• Çatlak Tedavisi
Kuruyan ciltlerde oluşan çatlakların giderilmesine yardımcıdır. Cildi tahriş etmez. Cildin nem dengesini korur ve besler.

Kayısı Yağı Kullanımı ve Faydaları
Kayısı Yağı Faydaları

• Yağlı Ciltler
Diğer yağların aksine kayısı yağı cilt tarafından hızlı emilebilir. Ve bu özelliği nedeniyle yağlı tenlerde de güvenle kullanılabilir organik bir bakım ürünüdür.

• Yüz Bakımı
Kayısı yağı ince ve hafif olan aroması nedeniyle cilt tonunu düzenler. Yaşlanma etkilerini azaltan ve geciktiren mucizevi bir yüz bakım yağıdır. Siyah nokta ve aknelerin iyileşmesinde destekleyicidir.

• Göz Altı Morlukları
Göz altında oluşan morluk, kırışıklık gibi problemleri iyileştirmeye yardımcı olur. Göz çevresinde bulunan siyah ve koyu renkli halkaların oluşumunu engeller.

• Saç Bakımı
Kayısı özlü şampuanlar ve duş sonrası saç uçlarına kullanılan kayısı yağı saçlarınızın uzamasını hızlandırır. Kuru saçları besler ve canlandırır. Yumuşak ipek gibi saçlara kavuşmaya yardımcıdır.

Kayısı yağı birçok yönden sağlık için etkili ve organik bir bitkidir. Yenilebilen Kayısının ise kalp sağlığı için faydalı olduğu bilinmektedir. Siz kayısı yağını günlük cilt bakım rutininizde kullanıyor musunuz? Nasıl Zayıflayacagız? Uzman Tavsiyeleri ile Zayıflama Tedavisi


Hakkında EsraTansu

Hayvansever, Müziksever, Yazar, Çizer, Hayal eder..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir