İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulmak

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulmak

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla Kurtulmak yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte istenmeyen tüyler de herkes için sorun haline geldi. Vücudumuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok yol var. Ağda, lazer, tüy dökücü kremler, eve ağda imkanı tüylerimizi almamıza yarıyor. Ancak doğal yöntemlerle de oldukça kalıcı ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. En doğal yollarla istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın yolunu keşfettiğinizde bir daha ağdayla uğraşmak bile istemezsiniz.

Şeker ve Limon Yöntemi

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yollarla KurtulmakBu yöntem ağdaya benzer ancak acıtmaz, doğal ve ucuzdur. Limon suyu ve 2 bardak şekeri bir tencereye koyun. Limon suyunun şekeri tamamıyla geçecek olmalıdır eğer öyle olmamışsa üzerine su ekleyebilirsiniz. Ardından bu karışımı ısıtın ve şekeri eritin. Kaynayınca kısın, bala benzeyen bir kıvama gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer karışım çok koyu olduysa o karışım yanmıştır, çöp olmuştur. Bal kıvamın ve hafif sarı olan karışımı alın ve soğutun. Soğuyunca normal ağda gibi kullanın.

Bunun dışında Rus kadınlarının kullandığı bir yöntem vardır. Rus kadınları bu yöntemle istenmeyen tüylerle başa çıkmaktadır.

Ceviz kabuğu ve suya ihtiyacınız var. Eğer bu yöntemi uygulayacaksanız tüylerinizin uzaması gerekmektedir.

Ceviz kabuklarını güvenli bir ortama kül hale gelene kadar yakın ve külleri soğutun. Ardından bu kül karışımın içerisine su ekleyin. Su eklenince küller kremsi hale gelecek. Bu kremi 12 saat bekletin. Ardından karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün ve yarım saat bekletip sıcak suyla yıkayın. Günde 3 kere uygulayın. Sonuçlarınızı yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz ilgili konumuza gözatabilirsiniz : https://beautyperry.com/epilasyon/istenmeyen-tuylerden-kurtulmak


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir