Hamile Kalamama İçin Öneriler

Hamile Kalamama İçin Öneriler

Hamile Kalamama Problemleri

Hamile Kalamama İçin Öneriler için eğer siz ve eşiniz bir yıldan uzun bir süredir korunmasız cinsel ilişkiye giriyor ve hala bir bebeğiniz olmuyorsa, sizden birinin fertilite ile ilgili bir probleminiz vardır. Bu sorunun arkasında birkaç neden olabilir. Erkeklerde düşük sperm sayısı infertilitenin başlıca nedenlerinden biridir. Kadınlarda, yumurtalıklarda fallop tüpleri, rahim fibroidleri veya kistlerinde tıkanıklık, infertilitenin nedeni olabilir. Ayrıca, bir kadın 30 yaşına girdiğinde, üreme sistemi yaşlanma belirtileri göstermeye başlar ve daha az hormon ve yumurta üretir, bu da gebe kalmada zorluğa neden olabilir. Suni tohumlama, invitrio fertilizasyon ve test tüpü bebekleri gibi infertil çiftlerin gebe kalmasına yardımcı olmak için çeşitli tıbbi prosedürler vardır.

Hamilelik Öncesi Adet Döngüsü

Adet döngüsü sırasında yumurtlarken seks yaptığınızdan emin olun. Yumurtlamaya ne zaman başladığınızı tam olarak belirlemek için bir yumurtlama yordamı test kiti kullanmak iyi bir fikirdir. Genellikle yumurtlama adet döngüsünün 14. gününde başlar ve dişi yumurtası sadece 24 saat hayatta kalır. Erkek spermleri 5 güne kadar dişi üreme yolunda yaşayabilir. Bu nedenle, yumurtlamadan 2 ya da 3 gün önce cinsel ilişkiye başlamak tavsiye edilir. Ayrıca, seks yaptıktan sonra kalça altına bir yastık yerleştirmenin, spermin üreme yolunda daha hızlı ilerlemesine ve döllenme şansını artırdığına inanılmaktadır.

Hamile Kalamama İçin Öneriler

Aynı zamanda, hamile olduğunuza dair endişelenmek yerine, cinselliğin tadını çıkarmaya çalışmalısınız. Stres ve anksiyete, vajinal traktusun kurumasını ve vajinal kasları kasılmasını sağlar. spermin üreme sistemini ilerletmesini zorlaştırıyor. İlişki sırasında zihni ve bedeni rahatlatmak, fertilizasyon şansını olumlu yönde etkiler. Ayrıca, gebe kalma şansını arttırmak için sigara ve içki içmeyi bırakınız. Ayrıca, işlenmiş veya paketlenmiş, yemeye hazır gıdalar yerine doğal, organik gıdaları tercih etmek de yararlıdır, çünkü bunlar, vücutta toksinlerin birikmesine yol açabilir ve gebe kalma zorluğundan sorumlu olabilir. Ayrıca, optimum vücut ağırlığını koruyun ve çinko ve demir gibi mineraller bakımından zengin bir diyet yapın. işlenmiş veya paketlenmiş, yemeye hazır gıdalar yerine organik gıdalar, ikincisi vücutta toksin birikmesine yol açabilir ve gebe kalma zorluğundan sorumlu olabilir.

Ayrıca, optimum vücut ağırlığını koruyun ve çinko ve demir gibi mineraller bakımından zengin bir diyet yapın. işlenmiş veya paketlenmiş, yemeye hazır gıdalar yerine organik gıdalar, hazır gıdalar tüketmek vücutta toksin birikmesine yol açabilir ve gebe kalma zorluğundan sorumlu olabilir. Ayrıca, optimum vücut ağırlığını koruyun ve çinko ve demir gibi mineraller bakımından zengin bir diyet yapın.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.