Bebeklerde Uyku Sorunu Problemi Çözümü

Bebeklerde Uyku Sorunu Problemi Çözümü

Bebeklerde Uyku Sorunu Problemi Çözümü nasıldır? Bebeğiniz uyku sorunu yaşıyorsa yapmanız gereken bazı şeyler var demektir. Bebeğiniz uyku sorunu yaşadığında yapılması gerekenler şunlardır:

Yapılması Tavsiye Edilenler

– Çocuğunuzun aktivite saatleri uyku saatleri ile kesişmemelidir. Aksi halde uyku düzenine çocuğunuzu sokamazsınız. Akşam yemeğinden sonra daha sakin ve çocuğunuzun uykusunu getirecek aktiviteler bulmalısınız.

– Bu süreçte bebeğinizin bir uyku arkadaşına ihtiyacı var. Bu arkadaş hem yumuşak olmalıdır hem de el ile kolayca taşınabilir olmalıdır.

– Bebeğiniz ağladığında onu yatağından kaldırmadan rahatlatın. Kucağa çok alışmamalıdır.

– Uyku etkinlikleri oluşturun. Kitap okuyun, masal anlatın…

– Hastalıklar ya da bebeğinizin yatağının değişmesi uyku düzenini bozar. Bu gibi durumlarda sakin kalın ve bebeğinizin eski alışkanlıklarını geri kazanmasını sağlayın.

– Bebeğin uyanmasına neden olan faktörler anne ve baba tarafından belirlenmelidir ve ona göre önlem alınmalıdır.

– Diş çıkarma gibi dönemler uyku sorunlarına neden olur. Buna çözüm bulmalısınız.

Uyku sorunun birden fazla nedeni olabilir. Önemli olan anne ve babaların bu konuda daha dikkatli olmaları ve uyku düzenini bozan ya da uykuya engel olan faktörleri araştırması ve gözlemlemeleri gerekmektedir. Bebeğiniz ne kadar huzurluysa siz de o kadar huzurlu olursunuz. Bebeğiniz ne kadar güzel bir uyku çekerse siz de o kadar güzel bşr uyku çekersiniz. Bebeğinizin uykusunu kaçıran faktörleri tespit etmek hem çocuğunuz için hem de sizin için yapılması en ivedi durumlardan biridir.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir