Bebek Odası Tasarlamanın Bazı Kuralları Var

Bebek Odası Tasarlamanın Bazı Kuralları Var

Bebek Odası Tasarlamanın Bazı Kuralları Var, bebeğinizin odasını hazırladınız ancak bazı şeyler eksik kaldı değil mi? Aslında bebek odası tasarlamak hem eğlenceli hem de özen isteyen bir durumdur. Bebek odası tasarlarken bazı kuralları bilmek gereklidir. Bebek odasını en iyi şekilde tasarlamak için uymanız gereken kurallar şunlardır:

– Güvenlik: Güvenlik konusu bebek odasında öncelikli tutulması gereken bir konudur. Bebekler için sivri köşeler ve asansörlü korkuluklar iyi yerler değildir. O nedenle bebeğinizin odasını tasarlarken güvenlik faktörünü unutmamalısınız.

– Kimyasallar: Satın alınan mobilyalarda bebeğin sağlığına zarar veren hiçbir kimyasalın kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün satın aldığınız firma güvenli mi bunu araştırmalısınız.

Bebek Odası Tasarlamanın Bazı Kuralları Var

– Sertifikalar: Mobilyacılıkta GS, TSE, E1 gibi sertifikaları önemlidir. Alınan ürünün bu sertifikalara sahip olması gerekmektedir. LSE sertifikası da bunlardan biridir. Bebeklere zarar vermeyen ürün bu belgeye sahip olmalıdır.

– Pastel tonlar: Pastel tonlar sakinleştiricidir. O nedenle bebek odasını canlı değil de pastel tonlarda tutmalısınız.

– Yatak yorgan tekstili: Pamuklu ürünler tercih edin. Antibakteriyel ve antialerjik olmalıdır.

– Hijyen: Aldığınız ürün kolay silinebilir olmalıdır. Halılar toz ve mikrop barındırmayacak ürün olmalıdır. Alerjik reaksiyonlara neden olmayacak ortam sağlamalısınız.

– Raf sistemleri: Bebekler ayaklanacağı için raf sistemlerini göz hizasına yerleştirmelisiniz çünkü çocuklarınız bu sayede oyuncaklarına daha kolay ulaşacaktır.

Bebeklerde Uyku Sorunu Problemi Çözümü

Bebek Kamera İle Bebeginizi İzleyin


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir