Adet Döngüsü Sırasında Ne Kadar Kilo Alıyorsunuz?

Adet Döngüsü Sırasında Ne Kadar Kilo Alıyorsunuz?

Adet döngüsü sırasında ne kadar kilo alıyorsunuz? Menstrüasyon sırasında az miktarda kilo alımı tamamen normaldir ve endişelenecek bir şey yoktur. Dişi anatomisi, bu iki devir boyunca herhangi bir yargılama yapılmamışsa, ovulasyonu ve nihayetinde menstruasyon sırasında çok değişir. Bu kilo alımını anlamak ve onunla başa çıkmak için anatomiyi ve nasıl çalıştığını anlamak her zaman iyidir. Kadın vücudu yumuşadığında, üretilmesi gereken yumurtaların hazır olduğu anlamına gelir. Bu da vücudu, bu yumurtaları vadeye kadar taşımaya hazır hale getiriyor.

Bu işlemdeki temel işlevlerden biri, döllenmiş yumurtayı taşımak için hazırlanan uterus duvarlarının kalınlaşmasıdır. Bunun dışında, meydana gelen belli miktarda hormonal değişiklikler de vardır. Tipik olarak, adet döngüsü sırasında, vücut aynı zamanda bir dereceye kadar su tutma eğilimindedir.

Adet Döngüsü Sırasında Ne Kadar Kilo Alıyorsunuz?

Belirli bir miktarda şişkinlik de normaldir. Bu da bazı kilo alımlarına katkıda bulunabilir. Bunun yanı sıra, “rahat yiyecekler” olarak da bilinen, yüksek yağda olan özlem yiyecekleri de tamamen normal bir şeydir. Vücut kimyasal kompozisyonunda çok değiştiği için, ne kadar denebilirse gelsin, bazen bu istekleri görmezden gelmek imkansızdır. Bu çatışan duygular ve bedensel sinyaller nedeniyle, en küçük şeylerle sinirlendirilip rahatsız olmak da tamamen normaldir. Bu bazen de ruh hali olarak bilinir. Bu istekleri görmezden gelmek de bazen imkansızdır.

Bu şeylerin tamamen normal olduğu ve aynı zamanda her yerdeki yüzde 70’inden fazla kadın tarafından karşılandığı gerçeğinden rahatlık elde etmek iyidir. Bu sorunun basit kısmı mucizevi bir şekilde, adet döngüsü bittiğinde ve yapıldıktan sonra, bu sorunların çoğu otomatik olarak çözülür. Ancak adet döngüsü gerçekleşene kadar, bu çoğunlukla imkansız görünüyor. Olumsuz yön, aktif olarak bu konuda pek fazla bir şey yapamayacağıdır. Mümkün olduğunca, normal ve düzenli bir diyet ve egzersizin rutinine sahip olmak ve bunları korumak önemlidir. Egzersiz yaparken kilo alma sorununun ortasında sıkıcı bir çaba gibi görünebilir, kesinlikle pozitiftir. Sürekli egzersiz aslında daha iyi bir şekilde sağlığın korunmasına yardımcı olabilir; Aynı zamanda kilo kaybı girişimi uzun vadeli yardımcı olabilir.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir