Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri
sandre sarısı saç rengi

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Sarı Saç Boyası ve Renk Tonları: Saçlarını sarı renge boyamak için bazı kadınlar kendilerinde cesaret bulamıyor. Belkide bu makaleden sonra saçlarınızı sarı renge boyatmak için cesarete ihtiyacınız kalmayacak. Şunu kesinlikle biliyoruz ki, sarı saç rengi en canlı saç renklerinden biridir. Sarı saç rengiyle bir çok özel efekti deneyebilirsiniz.

Öncelikle Sarı rengi ve türevlerini biraz tanıyalım. Aşağıdaki tabloda Sarı Renk Tonları ve İsimleri verilmiştir. İnceleyiniz.

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri
Sarı Saç Renk Tonları

Sarı Saç Boyası Renkleri

Sarı saç için  aşağıdaki 5 ana renk temel alınır. 

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç ModelleriSarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Açık Sarı                      Sarı                  Açık Kumral Sarı            Kumral              Koyu Kumral

Kutu saç boyalarında yukarıda gördüğünüz ana sarı saç renkleri sırasıyla 10- Açık Sarı,  9-Sarı,  8-Açık Kumral Sarı, 7-Kumral,  6-Koyu Kumral (Sıralama açık renkten koyuya doğru yapılmıştır)

Kutu saç boyalarında aşağıdaki ana renkler verilen numaralarla kullanılır.

 • 1-Siyah
 • 2-En koyu kahverengi
 • 3-Koyu kahverengi
 • 4-Orta kahverengi
 • 5-Açık kahverengi
 • 6-Koyu Kumral
 • 7-Kumral
 • 8-Açık Kumral veya Koyu Sarı
 • 9-Sarı
 • 10-Açık Sarı

Bütün kadınların sarışın tüyleri yok, ancak bunu kaliteli bir saç boyası ürünü ile başarabilirsiniz. Schwarzkopf’a göre, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 95’i sarışın değil.

Kalite önemlidir! En iyi sonuç için sarı saç boyanızın markası çok önemlidir. İstediğiniz rengi elde edemezseniz sarı renge küsebilirsiniz. Sarı renklerin doğru tonunu elde etmek için kaliteli boya kullanmanız gerekir. Evde kendi imkanlarınız ile saçlarınızı sarı renge boyarken istediğiniz rengi tutturmak için iyi araştırma ve uygulama yapmalısınız. Maazallah istenmeyen bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Saçlarınızın birkaç ton açılması gerekiyorsa kuaförünüze boyatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Boya seçerken dikkat edin; Sarı renk bir boya ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Örneğin, gri saçları kaplayacak bir boya arıyor olabilirsiniz. Boyadaki o özel yeteneğe dikkat edin.

En iyi markaları belirlemek için ürün derecelendirmeleri önemlidir. En iyi sarışın saç boyaları, saça ekledikleri parlaklık nedeniyle saçlarınızı parlak gösterecektir. Saçın tekrar tekrar boyanması ona zarar verebilir.

Sarışın saç boyasında en iyi markalar hangileri?

Evde kullanabileceğiniz saç rengi markaları: L’Oreal Paris’in İnoa sarı renk saç boyasından Revlon Colorsilk’e kadar Lüks markalar, Schwarzkopf, Clairol’dan Garnier’e, Organic Colors, Wella, Igora, Nevacolor, Syoss, Bioblas, Koleston, Volia, Palette, Manik Panik’ten Rita Hazan’a ve daha pek çok evde kullanılan saç boyaları ve renkleri, bugün çoğumuz arasında en çok sevilen ürünlerden bazılarıdır. Ancak şunu belirtmek istiyoruz. Kutuda bulunan gerçek rengi almanızın olası olmadığını bilmeniz gerekir. Örneğin, koyu renkli saçlarınız veya kökleriniz varsa, gerçek hedefinizden iki ila üç gölgelik sarışın elde etme ihtimaliniz yüksektir.

Bununla birlikte, en iyi sarışın kutu saç boyasıyla bile, mükemmel saç renginizi elde etmek zordur. Çünkü cilt tonu, göz rengi ve saçın doğal rengi gibi diğer şeyler salonda göz önüne alınır. Kutu saç boyalarının, işlemin doğru şekilde takip edilmesine rağmen kutunun üzerindeki resimde gösterilen saç renginin tonlarını vermediği bilinmektedir.

Yine de, aradığınız sarışın tonuna yaklaşmak için kullanabileceğiniz en iyi kutu sarışın saç boyalarından bazıları şunlardır. En çok oy alan sarışın evde kullanılan kutu saç boyaları, Revlon Colorsilk, Wella, L’Oreal Paris Feria ve Garnier Nutrisse’dir. Bu markaları deneyebilirsiniz. (Lütfen kullanıp memnun olduğunuz markaları bu yazının altına yazınız)

Sarı Saç Boyası

En Çok Tercih Edilen Sarı Renk Tonları:

Açık sarı, kül sarı, koyu sarı, hafif sarışın renk, platin sarı, karamel, Marilyn, Güneş sarısı, şafak vakti, orion sarı, bal ve altın sarışın, sandre, sarı balyajlar, sarı bejler, kumral. Unutmayın, sarı renk tonunu seçerken size en uygun rengi elde etmek için cildinizin alt tonlarına ve göz rengine bağlı olarak seçmelisiniz. Kuaför salonunda uzmanlar sizin için uygun rengi önerebilir

Sarı Saç Boyası Renk Kataloğu

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Kül sarısı, sarışınların popüler tonlarından biridir. Ünlüler her zaman sık sık bu renk ile karşımıza çıkarlar ve mükemmel gözükürler. Buna bir örnek Julianne Hough’tır.

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Evde Kül sarısı rengi için aşağıdaki en iyi sarışın saç rengi kitlerinden üçünü deneyebilirsiniz.

Garnier Nutrisse Radiant (7.31 Kül Altın Sarısı)
Revlon Colorsilk koyu kül sarısı 60.1
L’Oreal İnoa Sarışın Saç Rengi, 9.1 Kül Sarısı (Satın almak için tıklayın)

Unutmayın ki, kül sarısı solduğunda, sizi cansız görünür hale getirebilir. Turuncu tonlar evde iyi yapılmazsa, hafif kül sarışın saçlarda görünebilir. Saçlarınızın külünü kendiniz ayarlayabileceğinizden emin değilseniz salona gidip profesyonel bir saç rengi uzmanından yardım isteyin.
Koyu saçların bir sürü kırmızı pigmenti vardır. Sarışın olmak için beyazlatmak ve koyuluğun yaklaşık 5 tonunu kaybetmek zorunda kalabilirsiniz. Güvenebileceğiniz en iyi markalardan biri L’Oreal Paris’tir.

Örneğin; Platin sarısı denilen beyaz sarışın bir saç boyası seçerseniz, siyah saçlara uygularsanız, muhtemelen daha koyu bir sarışın tonuyla sonuçlanırsınız.

Platin Sarısı Saç Modeli

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Koyu Sarı Saç tonlarını göreceğiniz ünlü Katie Perry

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Koyu sarışın saç boyası fikirleri

Koyu sarışın, kahverengi saçlar için iyidir. Bu nedenle, esmerseniz ve sarışın olmak istiyorsanız, daha koyu bir sarışın gölgesi daha hafiften daha doğal görünecektir.

Sandre Sarı Saç Modeli

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

En İyi Açık Sarı Saç Boyası Fikirleri

Hafif sarışınsanız açık sarı saç için çok uygun olduğunuz anlamına gelir. Küllü tonlar deneyebilirsiniz. Turuncu tonlar içeren ya da cilalı görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Parlak sarı saç tonları da deneyebilirsiniz.

Parlak Sarı Saç tonlarını göreceğiniz ünlü Lady Gaga’dır.

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Koyu saç renginiz için deneyiniz; Ombre
Kahverengi saçlar için her zaman daha koyu bir ton koymanız gerekir. Saçları kahverengiden sarı renge boyamak için, kahverengi saçları tamamen örtmeniz veya arttırmanız gerekir ve turuncu renk tonlarından kaçınmaya çalışın. Kahverengi kökleri örtbas etmek zor olabilir, ancak eğer ombreye gitmek istiyorsanız, o zaman saçlarınızı sadece bir kez köklerde renklendirin ve orta bölümü iki veya üç kez boyayın, bunu elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sarı Saç Boyası Renkleri ve Sarı Saç Modelleri

Geçici Sarı Saç Rengi

Saçlarınıza geçici olarak bir kaç günlüğüne sarı renk uygulamanız gerekiyorsa geçici sarı saç rengi spreyini kullanın. Uygulaması çok hızlı. Takım renkleri etkinlikleri için mükemmeldir. Amigo olduğunuzda muhtemelen çok iyi bir öneri. Bir sprey yardımıyla, kısa sürede azami bir yoğunluk elde edersiniz. Geçici sarı boya spreylerinin çoğu saça zarar vermez. Kolayca yıkayabilirsiniz (evet yıkanabilir saç rengidir)
Bu Yılın Sarı Saç Modelleri

 


Hakkında BeautyPerry.com

1 Yorum

 1. Saçlarım açıcılardan çok yıpranıyor ve çok kuru bir yapıda oldular yıpranmalar için arada ketirsem bile salarım hep güçsüz bu yüzden saçlarım için doğru ve yeterli bakımı yapmadığımı düşünüyordum doktor bir arkadaşım var muhabbet ederken saçlardan konu açıldı ve doğal keratin bularak kullanmam gerektiğini söyledi araştırırken patentli keratin buldum ve aldım saçlarım da yıpranma kuruluk o cansızlık falan hiç kalmadı arkadaşımın tavsiyesi olan doğal keratin benim için çözüm oldu sonunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir