Saçları Hızlı Uzamasını Sağlayan Maskeler
Parlak saçlar

Saçları Hızlı Uzamasını Sağlayan Maskeler

Saçları Hızlı Uzamasını Sağlayan Maskeler Saçlar kadınlar için oldukça önemlidir. Uzun saç kullananlar bilir, saçları istedikleri her modele sokabiliyorlar. Her ne kadar bakımı zor olsa da görünüşü oldukça güzel. Ancak saçların uzaması biraz zor. Artık yediğimiz besiler, beslenme alışkanlıkları, çevresel faktörler ve stres bozuklukları sebebiyle saç uzamaları da gittikçe yavaşlıyor.

Saçlarınızı uzatmak için kuaförlerde yüzlerce lira para dökerek bakım yaptırıyor, kaynak çıtçıt gibi yapay yollara başvuruyor olabilirsiniz. Ancak size vereceğimiz 3 doğal tarif ile hızla saçlarınızı uzatmak mümkün.

SUSAM OTU

1’er yemek kaşığı çörek otu yağı ile susam otunu karıştırın ve içine 1 yumurta sarısı koyun. Ardından bu malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın her tarafına yedirin. Emin olamıyorsanız maskeyi sürdükten sonra bir tarakla tarayarak saçlarınızın her yerine karışımın ulaştığından emin olabilirsiniz. Aradan 10 dakika geçtikten sonra karışımı yıkayarak temizleyin. Haftada 1 kere uygulayın.

TARÇIN

2 yemek kaşığı bal, 1 yumurta, 1 yemek kaşığı yoz tarçın ve 2 yemek kaşığı dulavrat oyu yağını karıştırın ve benmari usulü olacak şekilde ısıtın. Mikrodalgadan yararlanabilirsiniz. Ardından nemli saçlarınıza ılık karışımı yedirin ve bone ile 1 saat bekleyin. Eğer boneniz yoksa nemli bir havlu da yardımınıza yetişecektir. 1 saat sonra ılık su ile temizleyin. Haftada 1 kere uygulayın.

YOĞURT

3 damla limon suyu, 1 yemek kaşığı kına 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı yoğurdu birleştirin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından bu karışımı saç dipleri de dahil her yerine yedirin ve yarım saat bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın. Haftada 1 uygulayın.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir