Saç Yıkama Süresi ve Zaman Aralığı

Saç Yıkama Süresi ve Zaman Aralığı

Saçlarınızı önemseyin!

Saç Yıkama Süresi saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Uzmanların saç bakım önerilerini takip ediyoruz ama gündelik hayattaki koşuşturmadan dolayı bu önerilerini uygulamaya zaman bulamıyoruz. Bu makalede sizlere saç bakım için tek bir kuraldan bahsedeceğiz. Ancak bu saç bakımı için sizin altın kuralınız olacak!

Saç Yıkama Süresi ve Zaman Aralığı

Saçı yıkama süresi ve zaman aralığına dikkat ederek saçlarınızın dengesini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Oldukça basit değil mi? Hemde bedava!

Saçınızı ne sıklıkla yıkamanız gerekir? Saç bakımı konusunda uzun yıllar süren bir mesele ancak bu kadar uzatılacak bir mesele değil. Basitçe kendinize şu soruyu sorun: Temiz saçlar mı? Sağlıklı saçlar mı? Temizlik iyi bir şey ama önemli olan sağlıktır. Her gün saç yıkamak, ne kadar çok arzu ederseniz edin, bir hatadır.

Saçlarımızda doğal yağlar vardır ve saçları korumak için çalışırlar. Her gün saç yıkamak, günlük şampuan kullanmak bu hayati yağları saçlarımızdan sıyırır. Sonra saç tekrar yağ üretmeye başlar siz yağların üremesine fırsat vermeden tekrar şampuan uygularsanız kısır bir döngüye neden olur, ideal olarak saçınızı sağlıklı tutmak için sadece haftada iki veya üç kez yıkamalısınız.

Özellikle renkli saçları fazla yıkamayın

Saçlarınız renklendirildikten sonra saç bakımınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Bu da daha fazla önemsemek anlamına geliyor. Saçınızı sık sık yıkarsanız parlaklığını ve rengini yavaş yavaş kaybeder. Renkli saçlar için üretilmiş şampuanlar kullanınız.

İnsanların yaptığı en büyük hata, aşırı yıkama saç renkli ise buna dikkat etmek gerekiyor. İyi bir şey bazen kötü bir şey olabiliyor.

Saç tipiniz ve yaşam tarzı tercihlerinizi dikkate alın.

Elbette, saçlarınızı ne sıklıkta yıkamanız sahip olduğunuz saç tipine bağlıdır.

Kuaförünüz saçlarınızı ne sıklıkta yıkamanız gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Bu saç derisinin, yağ üretiminde ne kadar aktif olduğuna bağlıdır. Saçlarınız ne kadar düz olursa, yağ o kadar hızlı ürer, böylece daha hızlı yağlanabilir. Bu da saç yıkamanız için zaman aralığını kısaltabileceğiniz anlamına gelir.

Gündelik hayattaki yaşantınıza bağlı olarak saç yıkama zamanınız -elinizde olmayan sebeplerden- dolayı değişebilmektedir. Ör. Spor salonuna gitme gibi yaşam tarzı seçenekleri, saçlarınızı ne sıklıkta şampuanladığınızı da etkileyebilir.

Aktif çalışmadan sonra saçlarınızı yıkamanız gerekebilir, her zaman şampuanlama olmadan yıkama yapabilirsiniz. Sadece su ile durulama yaparak saç yağlarını sıyırmadan tuz ve ter atılabilir.

Sac dökulmesi ya da saçların cansız ve sönük görünmesi, beslenmenizde bir eksikligin işareti olabilir. Sofra duzen ve ögun alışkanlığınızı gözden gecirin, gerekirse bir doktora danışın


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir