Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

Şimdi sizlere saçlarımın rengini açmak için kullandığım ve memnun kaldığım yöntemlerden bahsedeceğim. Bahsedeceğim Saç Rengi Açma yöntemleri; Limon ve Papatya ve Loreal Casting SunKiss Renk Açıcı Jel/ Sprey

Evde Saç Rengi Açma

1-Limon ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Limon en doğal saç açma yöntemlerinden biridir.  Bir kaba veya şişeye limonu sıkın ve su ile karışım hazırlayın. İsteğe göre birkaç damla badem yağı damlatabilirsiniz. Islak yada nemli olan saçlarınızın istediğiniz bölgesine uygulayın ve yaklaşık yarım saat bekleyin. Sonrasında durulayın. Eğer işlemden sonra güneşe çıkarsanız daha etkili sonuç alırsınız.  Limonun saç diplerine gelmemesine dikkat edin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kremlemeyi sakın unutmayın.

Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

2-Papatya ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kendimi bildim bileli papatya suyu ile saç açma işlemi var. Aktardan kuru papatya alın yada evde kuruttuğunuz papatya varsa onlarda olabilir. Saçınızın çokluğuna göre papatyayı suda rengi sarı olana kadar kaynatın. (rengin turuncu olmasın haa sarı olana kadar, turunculaşmasın sakııın!)  Sarı rengini elde ettikten sonra güzelce süzün ve soğumaya bırakın.  Soğuduktan sonra boş bir şişeye alın. Ve saçlarınızın her yerine papatya çayını sürün.  Geriye en heyecanla beklemek kalıyor. Güneş ışığının olduğu bir yerde 1-2 saat bekleyin. Kuruma işlemi olurken saçlarınızı tararsanız suyun değmediği yer kalmayacaktır. İstediğiniz renge ulaşmak için hafta da 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Karışımın içine birkaç damla limon ve bal da ekleyebilirsiniz.

Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

Loreal Casting SunKiss ile Saç Rengi Açma

Loreal Casting SunKiss Renk Açıcı Jel/ Sprey

Sprey ve jel şeklinde iki farklı ürün.  Saç rengimizi açmak için kolay kullanımlı bir ürün olur kendileri. Ben jelini de spreyini de kullandım fakat sprey daha pratik oluyor. Denize giderken çantama atıyorum güneşlenirken fıs fısss. İşlem tamam.

Casting Sunkiss Tropical Renk Açıcı Sprey

Koyu kahverengiden sarıya tüm saç renklerini her kullanımda aşamalı saç açıyor. Durulanmasına gerek yok. Güneş veya saç kurutma makinası yardımıyla kuruyan saçlarda harika görünüm.

Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel

Kahverengiden sarıya tüm saç renklerini her kullanımda aşamalı saç açıyor. İçeriği; amonyaksız, kamelya yağı ve bakım etmeni. Bunlar sayesinde yumuşacık ve parlak saçlar. Kuru yada ıslak saça istediğimiz miktarda uygulayıp güneş veya saç kurutma makinası yardımıyla işlem tamam.

Saç Rengimi Nasıl Açarım? Diyenlere Saç Rengi Açma Önerileri

Siz bu yöntemlerin hangisini kullandınız? Sonuçları ne oldu? Benimle yorum kısmından paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca siz hangi yöntemlerle saç renginizi açıyorsunuz? Yöntemlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz.

Güzel kalın..


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir