Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri nelerdir?  Onlardan bahsedeceğim.

Saç Boyama İşleminin Zararları

Bildiğiniz üzere 7’den 70’e artık hepimiz güzel olmak ve aynaya baktığımızda güzel hissetmek için bir çok kimyasal maddeyi göz ardı ediyoruz. Bu kimyasal maddeler artık kozmetiğin her alanında var. Örneğin; makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünleri derken elimizi attığımız her ürün bir takım kimyasal ile karşılıyor bizi. Bunun önlemini almak biraz zor olabilir ama bizim de artık güzelliği bir kenarı bırakıp önlemimizi almamız gerekiyor.
Bugün sizlere saç boyama hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
Saç boyama genellikle saç rengini değiştirmek veya saçta oluşan beyazları kapatmak için yapılan bir işlemdir.
Saç boyama işleminin izlerini Antik Çağda görmek mümkün, zira o zamanlar kadınlar bitkilerden elde edilen özler ile saçlarını boyuyordu. Bitkilerden elde edilen özler günümüzdeki boyalara göre çok daha sağlıklı.
 Yıllar boyunca devam eden saç boyası üretiminde en iyi sonucu alabilmek için üreticiler çeşitli kimyasalları kullanmış buda bizleri derinden etkilemiştir. Bu etkilerden en büyüğü ise boyaların içinde bulunan pigmentlerin yol açtığı kanser oluşumudur. Bunun dışında bir çok zararı da sıralayabiliriz.
Peki bu zararlar nedir?
-Çeşitli alerjik hastalıklar.
– Yüzde ve gözlerde ödem
-Saç diplerinde yaralar
-Saçın aşırı kepeklenmesi
-Saç dökülmeleri
-Hamilelikte bebeğe verilen ciddi zarar.(Saç boyasının cilt tarafından emilmesi ile oraya çıkar.)
Bu zararları​ da paylaştığımıza göre şimdi ki sorunuz eminim ki şu olacaktır. Peki ya biz saç rengimizi nasıl değiştireceğiz? Emin o kadar doğal yöntemler var ki hiç zarar görmeden deneyebilirsiniz. Şimdi biraz bu yöntemlerden bahsedelim.

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

 1-KINA
Biliyorsunuz ki kına saç rengi değiştirmede oldukça etkili ama renk skalası çok olmadığından pek tercih edilmiyor. Halbuki vücuda hiçbir zararı yok, Aynı zamanda kanser önleyici etkileri olduğu bile söyleniyor. Ayrıca kimyasal boyalar gibi sentetik koku veya petrol de​ içermiyor.
Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

İlgini çekebileceğini düşündük;

Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Hint Kınası ile İlgili Tüm Bilgiler – Evde Doğal Hint Kınası Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda genellikle gelinlerin normal kınadan daha çok tercih ettikleri Hint Kınası oldukça şık bir görüntü sergilerken aynı zamanda…Devamını oku


2-LİMON
Doğal saç açma yöntemlerinden en çok tercih edilenlerinden biri de limondur. İçerdiği asit ile saçlarda açılma sağlar.
Hazır buraya limonu yazmışken sizlere bu işlemi nasıl yapacağınızdan da biraz bahsedeyim.
İlk olarak boş bir spreyin içine bir bardak limonu döküp geri kalanına su doldurun.Bu karışımı ıslak veya nemli saçınıza uygulamanız daha etkili olacaktır.Spreyi saçınıza uygulayın ve yarım saat güneşin altında bekleyin.Bu işlemin tek dezavantajı saçlarınızı kurutabilme riskidir fakat bu da doğal yöntemlerle çözülebilir sorunlardır.
Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

3-PAPATYA SUYU
Papatya suyu boyalı saçı açar mı? Kesinlikle! Papatya suyu ile saç açma yöntemi bilinen en eski yöntemlerden biridir. Papatya Suyu ile saç açma yöntemi saçınızı kurutamadığı gibi saç uçlarınızın kırılmasını da engeller. Saç derinizi besler ve kepek oluşumunu azaltır. Boyadaki gibi saç derinize de zarar vermiyor.
Aktardan aldığınız kuru papatyaları suda kaynatıp 15 dakika bekletip suyunu süzdükten sonra bir spreyin içine doldurup saçınıza uygulayabilirsiniz. Saçınız kuruduktan sonra sonucu fark edebilirsiniz. Fakat en etkili sonuç 3-4 tekrarın sonunda alınır.
Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

4-BAL
  • Saf su ile balı karıştırın
  • En az 30 dakika saçınızda bekletin
  • Doğal saç açma yöntemleri arasında; saçı açarken en çok besleyenlerden biri de baldır. Saç Boyama İşleminin Zararları ve Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Evet arkadaşlar sizler için doğal saç açma yöntemlerinden bahsettim sizlerinde uygulayıp memnun kaldığınız uygulamalar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Kendinize iyi bakmanız dileğiyle 🙂


İlgili makaleler;Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir