Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Yüzlerce faydası olduğu bilinen hindistan cevizi yağı, cildimiz, vücudumuz ve saçlarımız için adeta bir şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Bütün dünyada bilinen ve çok popüler olan hindistan cevizi yağı, kadınların bakım dünyasında sık sık tercih edilmektedir. İçeriğinde güçlü vitamin ve mineral deposudur; kalsiyum, demir, sodyum, C vitamini, B12 vitamini, potasyum, karbonhidrat bulunur. Hindistan cevizi yağını düzenli bir şekilde saçlarınıza uyguladığınızda, saçlarınızın alacağı değişikliği görünce çok şaşıracaksınız. Hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan cevizi yağının 28 mucizevi faydasını öğrenmek için: Hindistan Cevizi Yağının 28 Mucizesi ve Kullanım Şekli

  • Hindistan cevizi yağını belirli bir miktar avucunuza alıp, eritebilirsiniz. Ardından, kuru saçlarınıza yağı güzelce yedirin. Saçlarınızı yağı tamamen uyguladıktan sonra, geniş bir tarak ile tarayın. Ardından saçlarınızı toplayın ve bone takın.
  • Minimum 1 saat maksimum 5 saat saçlarınızda bekletebilirsiniz.
  • Bekleme süreniz bittikten sonra, yağlı olan saçlarınızı ıslatmadan, kuru bir şekilde şampuanınız ile güzelce ovuşturun. Bu yöntem saçlarınızdaki yağı derinlemesine temizlemeyi sağlar. Sonrasında saçlarınızı normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.
  • Maske olarak kullanmak istemediğiniz zamanlarda, saçlarınızı yıkadıktan sonra taramadan önce çok az eliniz ile uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın kolay taranmasını sağlarken, derinlemesine bakım yaparak, kabarmasını önler.
    Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları
    Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

SAÇLARI NEMLENDİRİR

Hindistan cevizi yağının saça faydaları oldukça fazladır. Saçınızdaki nem dengesini hapseder ve kolayca nüfuz eder. Nemin dışarıya çıkmasına izin vermez.

SAÇLARIN KABARMASINI ENGELLER

Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçları çileden çıkaran bu durumun önüne geçer. Güzel bir şekilde nemlenen saç, kabarmaz. Kıvrılan bukleleri belirginleştirir ve saçın kabarmasını engeller.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

KEPEKLERE ÇÖZÜM

Neredeyse herkesin en şikayetçi olduğu durumlardan biri olan kepek sorunu, hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan çeşitli vitaminler ile son buluyor. Özellikle saç derinizi masaj yaparak uygulayın. Düzenli kullanımda etkisini çok yakında göreceksiniz.

SAÇINIZA IŞILTI VERİR

Mat saçlara çözüm! Kim saçlarının mat görünmesini ister ki? Hindistan cevizi yağı saçlarınıza bakım yapar ve ışıltı verir.

TARAMAYI KOLAYLAŞTIRIR

Saçlarınızın en karışık zamanında, karışık olan bölgeye çok az hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Ne kadar kolay tarandığına şahit olacaksınız.


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.