Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz - Op. Dr. Ebru Durmuş

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz – Op. Dr. Ebru Durmuş

Herkese merhaba, bugün sizleri Fue Yöntemi ile Saç Ekimi konusunda bilgilendirmek istiyorum.

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Saç ekiminin günümüzdeki en ileri metodu FUE tekniğidir. Donör bölgesindeki saç folikülünden maksimum değeri elde etmenin en etkili yoludur.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE tekniği işleminde saç ekim uzmanı çapı 1 mm’den küçük, özel bir ekstraksiyon aleti kullanarak donör bölgesinden yani boynunun arka kısmından saç foliküllerini çıkarır.

Folliküller daha sonra çizim yapılan bölge dahilindeki alana enjekte edilir. Saç ekimi cerrahi prosedür gerektiren bir işlemdir ve lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu nedenle hastanın işlem sırasında bilinci açıktır ve sohbet eşliğinde işlemi gerçekleştirilir. İyileşme süresi oldukça kısadır. Komplikasyon riski düşüktür. Hastanın üçüncü gün sargıları alınır. Saç ekimi işleminden ortalama 72 saat sonra yıkaması gerçekleştirilir.

FUE çeşitli şekillerde normal saç nakli yöntemlerinden farklıdır. Herhangi bir ayırıcı yara izi bırakılmadan yapılan bir işlemdir.

FUD yönteminin, özellikle FUE yöntemine kıyasla, uzun bir iyileşme süresi vardır. FUE bazı kanamaları bırakır ancak genellikle iyileşme 7 gün içinde tamamlanır. Bununla birlikte, şerit hasadı ile, kafa derisinin bir parçası kaldırıldığından, yara izlerinin iyileşmesi haftalar sürebilir..

FUE yönteminde mümkün olan sonuçlar en yüksek kalite ve doğallıktadır.

Donör saçları, saç dökülmesinden etkilenmeyen yerlerden alınır. Bireysel folliküller daha sonra dikkat gerektiren kafa derisi alanına nakledilir. Kliniğimizde implantasyon öncesinde saç büyümenizi dikkatle haritalandırır ve böylece her folikülün nereye ve hangi açıyla yerleştirileceğini bilirler. Çok deneyim ve uzmanlık gerektiren titiz bir süreçtir ancak sonucun da buna değer olduğuna fazlasıyla inanıyoruz..

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz - Op. Dr. Ebru DurmuşOp. Dr. Ebru Durmuş

İLK ÖĞRENİM: Ertuğrul Gazi İlkokulu
ORTA ÖĞRENİM: Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi(Orta 1,2) İnönü Lisesi(Orta 3)
LİSE: İnönü Lisesi
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

İŞYERİ BİLGİLERİ:
EBRU DURMUŞ ESTETİK PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ
Cumhuriyet Bulvarı No:171 Daire:1 ALSANCAK-İZMİR

 

 


Hakkında OpDrEbru Durmuş

OP. DR. EBRU DURMUŞ İLK ÖĞRENİM: Ertuğrul Gazi İlkokulu ORTA ÖĞRENİM: Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi(Orta 1,2) İnönü Lisesi(Orta 3) LİSE: İnönü Lisesi ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

6 yorumlar

  1. Merhaba Hocam peki fue işlem ücreti nedir ayrıca dökülmeyen yerden alınan saçlar daha sonra dökülür mü bunun bir garantisi var mı

    • Kemal bey merhabalar.. Sosyal medya üzerinden malesef fiyat bilgisi veremiyoruz.. Donör bölgenizin fotoğrafını whatsaap hattımıza atabilirseniz yardımcı olalım.. Alınan saçlar daha sonra çok zor dökülür.

  2. Ebru hanım fue yöntemi herkes için ve her bolgeye uygulanabilir mi? Yani benim kafamın ortasında açılmalar var. Ayrica Bu uyuglama öncesinde bizim yapmamız gerekenler nelerdir?

    • Ertan bey merhaba, fue yöntemi saç kökleri kuvvetli ve kök alınabilecek kadar saha varsa herkese yapılabilir

  3. Merhaba Hocam mutlaka resim göndereceğim bende erkek tipi saç dökülmesi var tepede çok ince sarı sarı bir sürü saç var ama gelmiyor peki bu işlemlerde böyle kırmızı kırmızı yara gibi şeyler oluyor o olmadan olur mu hepsinde oluyor mu biraz tutucu bir çevrem var da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir