Entele Otu ile Saç Uzatma - Hızlı Saç Uzatma ve Gürleştirme Sırrı

Entele Otu ile Saç Uzatma – Hızlı Saç Uzatma ve Gürleştirme Sırrı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere son 2 yıldır keşfetmiş olduğum bir bitkiden bahsetmek istiyorum. Eminim ki duyanlarınız olmuştur; Entele Otunu

Entele Otu ile Saç Uzatma - Hızlı Saç Uzatma ve Gürleştirme Sırrı

Entele Otu ile Saç Uzatma

Bu konuyla ilgili biraz araştırma yaptım çünkü her duyduğum şeyi saçıma sürmeyenlerdenim. Kendi deneyimlerimi ve araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Entele otu hindistan da yetiştirilen bir bitkidir. Çok zor yetiştirilen ve doğada nadir olarak bulunan bu bitki aktarlarda da oldukça pahalıdır. Ayrıca entele bitkisi saçlarının uzamasını kolaylaştırırken, saçı gürleştirerek parlaklıkta sağlar. Yalnız zehirli bir bitki olduğu, dikkatli kullanılması gerektiği, gözle temasından kaçınılması gerektiği de yazıyordu.

Bunları okuyunca ürktüm açıkçası ama denemekten de kendimi alamadım. Bu arada fiyatı gerçekten pahalı arkadaşlar kilosu 2.500 TL. Ben 10 grlık bir paket aldım ama onuda neredeyse 6 aydır kullanıyorum ve hala bitiremedim.

Normalde haftada 1 uygulandığında ayda 4-5 cm uzatacağını vaad ediyor. Ama ben düzenli yapamıyorum maalesef  genellikle 2 haftada 1 yapıyorum ve pamukla hazırladığım karışımı sadece saç diplerine tampon seklinde uyguluyorum. Sonrasında 1 saat, vaktim varsa 2-3 saat bekletiyorum. Etkisini hemen göstermiyor tabi ama ilk haftada da saçlarınızın uzadığını fark ediyorsunuz. Benim saçlarım boyalı olduğundan hemen anlaşılıyor zaten ve düzensiz yapmama rağmen ayda 3 cm uzuyor arkadaşlar.

Entele otu saça nasıl uygulanır?

Entele otu karışımını nasıl hazırlanır? Entele otunu ve elma sirkesini bir cezvede kaynatıyorum. Sonrasında isterseniz entele otunu süzebilirsiniz ama ben içinde kalınca daha etkili olduğunu düşünüyorum. Ayrıca o kaynattığınız  cezveyi iyice klorlayarak temizleyin, kullanmayacaksanız sorun yok. Son olarakta biraz zeytinyağı ekliyorum. Hepsini bir şişe yada kavanoz da saklayabilirsiniz. Yalnız kullanmadan önce muhakkak çalkalayarak kullanın. Saçlarını uzatmak isteyenlere entele otunu kesinlikle tavsiye ediyorum.

SEVGİLER…


Hakkında BeautyPerry.com

1 Yorum

  1. Hazır entele sac bakim losyonu vae birde buda kendi hazırladığımız karışımla aynı mi yoksa entele çok seyreltilmiş halde mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir