Saçlarınızdaki Tüm Problemlere Tek Çözüm Çam Terebentin Yağı

Saçlarınızdaki Tüm Problemlere Tek Çözüm Çam Terebentin Yağı

Çam Terebentin Yağı

Bugün pek kimsenin bilmediği bir güzellik sırrımdan sizlere bahsetmek istiyorum.

Hem “saçlarım çok yavaş uzuyor” diyenleriniz için hem de kepek sorunlarınız için kökten çözüm olacak anlatacaklarım.

Öncelikle bitkisel bir yağ olduğu için en hassas saç derisinde bile bir yan etki yapmayacağının garantisini verebilirim. Ha alerjiniz vardır o ayrı tabi.
Bu yağımız çam terebentin yağı. Aman, yağ dedik diye sakın vıcık vıcık kaygan bir şey  sanmayın kızlar. Bu bildiğiniz su kıvamında, çam ağacının o balı gibi kokan bir ürün.
Her aktarda yaklaşık 6-7 ₺ civarında bulabileceğiniz ayrıca gratiste de bulabileceğiniz  mutlaka edinmeniz gereken bir ürün. (Aynı ürüne n11, hepsiburada, migros, trendyol ‘dan da bakabilirsiniz.)

Gelelim faydalarına;

  • Saç uzatmanın dışında kepek oluşumunu önlüyor.
  • Yağlı saçlardaki o parlak görüntüyü ortadan kaldırıyor. Saç derisinde egzema, sedef gibi hastalıkları geçiriyor.
  • Ve en önemlisi şampuana katılarak uygulanıyor olması itibariyle şampuanda bulunan saça zarar veren kimyasalların etkisini azaltıyor.

Yani kısacası saçla ilgili her türlü derde deva olan aynı zamanda saçları kısa zamanda uzatmaya yarayan, hem sağlık hem güzellik sırrım bu benim.

Çam Terebentin Yağı Kullanımı

Uygulaması nasıl diye sorarsanız çok kolay.
Çam terebentin yağı şampuana ne kadar katılır? 500ml lik bir şampuana üç yemek kaşığı kadar eklemeniz yeterli olacaktır. Şampuanınızın doluluk oranına göre hesap ederek koyabilirsiniz. Her banyoda şampuanınızı kullandığınız için de bu sayede bu yağı da düzenli kullanmış olacaksınız. Zahmetsiz masrafsız saçlara bakım işte daha ne olsun.

Ha bu arada unutmadan. Aman ha kızlar, kaşım kirpiğim de uzasın deyip sürmeye kalkmayın yakıcı olduğundan asla tavsiye etmiyorum.

Bir dahaki yazılarımda görüşmek dileğiyle sağlıklı ve güzel kalın.


Hakkında BeautyPerry.com

2 yorumlar

  1. Cansu Kılıç

    Merhaba banyo sonrası tararken saçlarım çok dökülüyor üzülüyorum ne tavsiye edersiniz çam yagi kullanabilirmiyim

    • Çam terebentin yağını kullanabilirsiniz. Bu yağ saç derisinde kan dolaşımını hızlandırdığı için saç köklerini besler ve dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkmasını hızlandırır. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir