Bakımlı Saçlar İçin Öneriler

0
99

Saçlar bir kadının en önemli ziynetlerindendir. İster uzun olsun ister kısa olsun saç kadında ayrı bir havaya sebep olur. İşte bakımlı saçlar için öneriler;

Hangi Saçlar İtici Gelir?

1)Uzun veya kısa ayrımı olmadan yağlı görüntüye sahip saçlar itici gelir.
2) Ten ile uyumu olmayan bir renkte olan saçlar itici gelir.
3)Bakımsız duran saçlar itici gelir.
4) Taranmayan ve dağınık saçlar itici gelir.

Kimler Saçlarını Art Plana Atar?

1) Bunalıma giren büyük bir yıkım içersinde olan kadının saçlarına önem vermeyi istemediği doğrudur.
2) Kimi kadın tesettür ile tanışınca artık saçlarına önem vermeyi art plana atar ve eşarp seçimlerine özen vermeye başlar.
3) Aşırı derece yoğun olan sürekli çalışan kendini unutan kadın saçlarına önem vermeyi art plana koyar.
4) Çocuklu anneler fırsat bulamamaktan yakınır ve saçları dahil her noktalarını bağımsızlığa yolcu eder.

Peki Neler Yapılabilir?

Sıklıkla  duş alınmalıdır.  Ancak banyoya fazla  vakit ayrılmalı . Kafa derisinin rahat bir nefes almasına özen gösterilmelidir .  Saça iyi gelen bir saç kremi kullanmayı alışkanlık haline getirilmelidir.   Saça uygun şampuan kullanılmalı. Saçların şekil alabilmesi için kullanılan kremsi ürünler o gün akşam saçtan söküp atılmalı. Saçlar her akşam taranmalı . Tesettürlü bayanlar saçlarını havalandırmalı sürekli eve gelince saçlar açılıp taranmalı. Saçlarını sürekli bağlı kullanan kadınlar eve geldiklerinde salaş topuzlar yapmalı veya açık bırakmalı. Saçlara özen verilmeli bu noktada piyasada saç yağı olarak kullanılan ürünler iyice araştırılmalı. Araştırılmadan alınan para verilen ürünler fayda veremez verse verse ancak ciddi zararlar verebilir.  Kadın bilinçli hareket etmelidir. Aldığı ve kullandığı ürünleri iyice araştırmalı gerekli testlerini yaptırmalıdır  . Kadın  faydaya gitmeli zarara gitmeyi reddetmelidir. Hatta evdede yağlar hazırlanılabilir.  Kadın her zaman kendi kişisel bakımına özen göstermeli  kendine zaman ayırmasını çok iyi bilmeli.  Hayatında kendine ayıracak belli bir süre bırakmayan kadınlar özgüvenli ve bakımlı hatta başarılı olma yolunda sınıfta kalırlar . Kadın kendi varlığının ve sahip olduklarının kıymetini iyi bilmelidir  . Sabah akşam kuaföre gitmesine gerek var demiyoruz.  Evinde de kendi bakımını rahatlıkla yapabilir.  Saçlarını  bakımlı bir boyuta ulaştırabilir.  Evde saç maskeleri yapabilir.  Kendine has yağlar kullanabilir hem saç tellerini hem de kafa derisini  koruyabilir.

Saçlar

Benim Önerim Olan Yağ Formülünü Aşağıya Yazdım

1 Kaşık Badem Yağı ile 3 Yemek Kaşığı Avokado Yağını ve 1 Yemek Zeytinyağını iyice karıştırın lütfen ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın 1.5 veya 2 saat kalsın saçlarınızda. Nüfuz etsin saçlarınıza bu karışım. Saçlarınızın buna ihtiyacı var tıpkı yüzümüze uyguladığımız peelingler gibi bu da şart. 1.5 veya 2 saat beklettiğiniz bu formülü artık saçlarınızdan çıkarabilirsiniz lütfen saçlarınızı iyice durulayın. Lütfen saçlarınızda ne kullanırsanız kullanın temizlik aşamasına gelince derinlemesine yıkayın. Saç derinizde yaralar çıkabilir..

Kendimizi ihmal etmeyelim bayanlar. Bu özgüvenimiz için bir besin. Eğer ihmal edersek kendimizi öz saygımızı yitiririz. Buna müsade etmeyelim . Bakımlı günler dileriz..

Bakımlı Saçlar İçin Öneriler makalemizi beğendiyseniz, yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.