Ahşap Saç Fırçasının Saça Faydaları - Saç Bakımı

Ahşap Saç Fırçasının Saça Faydaları – Saç Bakımı

Merhabalar, Bugün sizlere son zamanlarda saç bakım rutinime eklediğim bir yenilikten bahsetmek istiyorum; Ahşap Saç Fırçası

Ben normalde saçımı taramak için plastik tarak veya fırça kullanırdım. Son zamanlarda bu alışkanlığımı değiştirip ahşap tarak ve fırça kullanmaya başladım. Beni bu değişikliğe sevk eden ise birçok kadının saç idolü olan Sarah Nagel (@holistichabits). Saç bakım rutini videosunda ahşap tarağı ne kadar sevdiğini uzun uzun anlatınca kayıtsız kalamadım 🙂

Ahşap Saç Fırçası

Ahşap Saç Fırçasının Saça Faydaları - Saç Bakımı

Ahşap veya bambu saç fırçasının faydalarına gelelim şimdi:

  • Plastiğin aksine saçların elektriklenmesine neden olmaz. Ahşabın elektriği iletmeme özelliğinden dolayı statik hasarı önler. Elektriklenmeyen saç daha sağlıklı görünür.
  • Plastik ve metal taraklar kafa derisi için serttir. Ahşap taraklar ise daha yumuşaktır. Saç derisine zarar vermez. Saçların kırılmasını en aza indirir. Tarama esnasında dökülme ahşap fırçada çok çok azdır.
  • Ahşap fırçalar kafa derinizdeki yağın saç ve saç uçlarına yayılmasını sağlar. Saç uzunluğu boyunca yağı dağıtırlar. Böylece saç beslenerek daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur.
  • Saça masaj yaparak kan akışını hızlandırır. Böylece saç daha fazla beslenir.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz ahşap tarak ve fırçaları satın alırken dikkat etmeniz gereken şey kıllarının da ahşaptan olmasıdır. Benim kullandığım fırça ve tarağı aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Ahşap Saç Fırçasının Saça Faydaları - Saç Bakımı

Ahşap Fırça Temizliği

Diğer taraklar gibi, ahşap taraklar da temiz tutulmalıdır, böylece daha uzun süre ve içiniz rahat kullanırsınız.

Ahşap saç fırçasını her kullanımdan sonra yıkayın. Temizlemek için sabun ve ılık su kullanabilirsiniz. Yağlı veya kirli ise, hafifçe fırçalamak için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir