Zarafetinizi Brezilya İşi ve Kanaviçe Aksesuarlarla Tamamlayın!

0
24
Kadınların vazgeçilmez bir parçası haline gelen aksesuarlar gün geçtikçe çeşitlenmekte ve aralarına yeni ve göz dolduran emeği oldukça fazla olan ürünler eklenmektedir. 
Aksesuar şıklığı ve zarafeti tamamlayan en önemli unsurların başında gelmektedir. Brezilya İşi ve Kanaviçe Aksesuarlar
Kadınların vazgeçilmez bir parçası haline gelen aksesuarlar gün geçtikçe çeşitlenmekte ve aralarına yeni ve göz dolduran, emeği oldukça fazla olan ürünler eklenmektedir.

Brezilya İşi ve Kanaviçe Aksesuarlar

Bunlardan biri de el emeği olarak yapılan ve son zamanlarda herkeste görmeye başladığımızı kanaviçe ve rokoko kolye, bileklik, yüzük ve hatta toka ve aynalardır.
Oldukça zarif ve bir o kadar şık olan motiflerle bezeli bu aksesuarlar el emeği olmasıyla da oldukça ön plana çıkmaktadır.
Kişilerin kendine özgü oluşturdukları ve yaratıcılıklarını konuşturdukları bu aksesuarlar her renkte yapılabildiği gibi bir çok renk ve çeşitte de kullanılması ile ön planı çıkmaktadır.
Rokoko işi halkımız tarafından Brezilya işi olarak anılan bir iştir. Rokoko işi iğne üzerinde ipin dolanıp döndürülerek kumaşa batırılması ile istenilen boyutta ve şekilde gül ve farklı desenlerin işlenmesi işidir.
 Aksesuarlara olduğu gibi bir çok eşyaya işleyebileceğiniz bu desen ile eşyalarınızda fark yaratabilirsiniz.
Bu güzel uğraşı Birçok belediyenin Halk Eğitim Merkezleri‘nin kurslarında bulundurduğu brezilya işi kurslarına giderek oldukça çabuk öğrenebilirsiniz.  Ayrıca bir çok el emeği sever kişi tarafından yapılan bu aksesuarları eşyaları alarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.
KANAVİÇE İŞİ: 
 Birçok kişinin hayranlık ile baktığı bir diğer aksesuar ve her modelin işlenebileceği bir diğer iş ise kanaviçe işidir.
İğne yardımı ile gerçekleşen bu işlem esnasında bir resmi veya şekli şekillendirmek açısından x şeklinde dikişler atılması sonucunda oluşturulmaktadır.
Brezilya İşi ve Kanaviçe Aksesuarlar
Kanaviçe işi oldukça zahmetli ve uğraş isteyen bir iş olmasının yanısıra istenilen her modelin işlenebilmesi açısından oldukça dikkat çeken bir iştir.
Rokoko işi gibi kanaviçe işini de öğrenmek adına belediyeler tarafından kadınlar için oluşturulan kurslara giderek öğrenebilirsiniz.
Uzun zamandır alışılagelmiş aksesuar modelinin yanısıra bir farklılık yaratmak isteyen kıyafetlerini, giyimini el emeği bir aksesuar ile bütünleştirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilecek olan rokoko ve kanaviçe işleri gün geçtikçe talibini ve yaratıcı sayısını artırmaktadır.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz