Yılbaşı Tırnak Süslemeleri
Yılbaşına Özel Tırnaklar

Yılbaşı Tırnak Süslemeleri

Yılbaşına Özel Tırnak Süsleme Stilleri

Yılbaşı Tırnak SüslemeleriYılbaşına özel tırnak süsleme stilleri oldukça kolay ve eğlenceli olacaktır. Geleneksel  olarak yeşil ile kırmızının hakim olduğu konseptler bu sene de çok revaçta. Kırmızı ile yeşilin bütünlüğünü bozmadan aralara dore ve altın çizgileri serpiştirmek hiçte fena sayılmaz.Evimizin salonunda, odamızda ya da herhangi bir köşede çok rahatlıkla uygulanabilir. Bunu makyajımıza çok yansıtamasak da kıyafetle yaşam alanımızda ve tırnaklarımızda görmek çok güzel olur. Öyle değil mi?

Yılbaşı Tırnak Süslemeleri

 

Tırnak Süsleme Stilleri

Yeşil Temasında çiçekler ve yeşillikle evimize sıcaklık katarken kıyafetlerimize de canlılık getirecektir.

Klasik Kırmızı Temasında kırmızı tonları ve klasik ayrıntılarla geleneksel bir kutlama yaparken kıyafetlerimizde ateşi ve tutkuyu yansıtabiliriz. Bu sene kırmızı ve bordo dudaklarda çok fazla ilgi görüyor.

Beyaz ve Altın Temasında saf sade ve temiz bir yılbaşı hayali kuruyorsanız, bu renkler tam size göre! İkisinin harmanlandığı mükemmel uyumu yakalayarak, beyazı altın ile bir arada kullanın. Yaşam alanı dışında kişisel olarak üzerinizde çanta ve aksesuarlarınızda da bu mükemmel uyumu devam ettirebilirsiniz.

Yılbaşı Tırnak SüslemeleriYılbaşı Tırnak Süslemeleri

Tırnaklardaki Hafif Dokunuşlarla Yılbaşı Ruhunu Yaşayabilirsiniz!

Süsleme sanatında tema stillerinin içerisine tırnaklarımızı da katabiliriz demiştik. Nail art, yani tırnak süsleme sanatı manikür dünyasına bambaşka bir boyut kazandırıyor. Birkaç hafta sonra çevremizde neredeyse her yerde tek bir konsept oluşacak. Bunları şimdiden tırnaklarımızda ve kombinlerimizde yansıtmaya başlayabiliriz. J Basit ve uğraştırmadan hafif dokunuşlarla tırnaklarımızda yılbaşı ruhunu yaşayabiliriz.

Kırmızı ya da siyah bir ojenin üzerine hediye paketi imajını verebilmek için yapmanız gereken, dore tonlarında altın sarısı bir oje ile tırnak bitiş çizginize yakın koca bir artı işareti koyarak üzerine de yeşil bir oje ile tam ortasına çapraz bir çizgi çizerek kurdele kondurabilirsiniz veya kurdelesiz de gayet hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yılbaşı Tırnak SüslemeleriYılbaşı Tırnak Süslemeleri

Devam etmek gerekirse siyah oje üzerine beyaz minik çizgilerle kartanesi yapabilirsiniz.

Bana göre en kolay tırnak süsleme stili noel baba şapkası yapmak. 🙂 Tırnak uçlarına French yapar gibi kalın bir kırmızı ojeyle çizgi çekin ve ucunu biraz aşağı doğru çektirip çizgisini siyah oje ile belirleyin ve hafif beyazla uçlarına kar efekti yapın oldu bitti. 🙂

Yılbaşı Tırnak Süslemeleri

Bir diğer basit yöntem ise; tüm tırnaklarınıza kırmızı koyu bir oje sürmek. Ve sadece yüzük parmaklarınıza dore bir oje sürerek kırmızı ile dore’nin uyumuna şahit olun. 🙂

Yılbaşı Tırnak Süslemeleri

Yok biz uğraşmayalım bunlarla daha da basit bir yöntemi yok mu derseniz, elbette var! Artık herşeyin olduğu gibi bunun da kolay bir yöntemi var. 🙂 Günümüzde bu tarz işlemler için şablonlar mevcut. Ojeyi şablondaki desene sürüyorsunuz, aparat ya da bir kart ile fazlasını çektiriyorsunuz ve yine silikon bir aparatı ile deseni  aparata alıyorsunuz, ardından tırnağın üzerine bastırarak uyguluyorsunuz. Kusursuz ve istediğiniz desende ojeyi, harika şekilde bu yöntemle uygulayabiliyorsunuz. Geriye sadece uygulayacağınız desene uygun renkte oje seçmek ve sürmek kalıyor. 🙂

Yılbaşı Tırnak Süslemeleri

Sizlerinde bu tarz nail art yöntemleri varsa lütfen yorum olarak bizlerle paylaşın.


Hakkında Esra AYDIN

Yazmak en iyi terapidir . ? Gelin bu serüveni beraber deneyimleyelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir