Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?. Yeni yıla sayılı günler kaldı. Tabiri caiz ise artık resmen günleri saymaya başladık. Yılbaşı gecesi için birçok yerde hazırlıklar şimdiden başladı. Büyük alışveriş merkezlerine Noel ağacı konuldu. Kimi mağazaların yılbaşı için özel indirimleri var. Tüm bunların yanında ise bu sezon da geçen sezonlarda olduğu gibi daha doğrusu tüm yılbaşı gecelerinde ve günlerinde olduğu gibi alışverişler başladı.

İnsanlar gerek yeni yıl armağanı için gerek ise yılbaşı gecesi alışveriş yapmaya başladılar ama burada tüm mesele şu o gece ne giymeli? Özellikle kadınlar için durum biraz daha elzem ve önemli gibi sanki. Ha siz ne dersiniz?

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?

Kırmızı Şart mı?

Evet yüzlerce yıldan beri gelen bir gelenek var. Kadınların yılbaşı gecesi kırmızı külot, kırmızı gecelik, kırmızı sutyen ve o gece nereye gidilirse gidilsin kırmızı elbise, bluz etek falan giymesi gerektiği düşünülüyor. Bu artık bir ritüele dönüşmüş durumda. Ama şart mı derseniz aslında o tamamen kişilerin kendi tercihine kalmış durumda.

Kırmızı seven insanlar zaten her zaman için kırmızıyı kullanılıyorlar. Kırmızı iddialı bir renk. Bir nevi aşkın ve tutkunun rengi. Bu rengin yakışmadığı insan da yok gibi ve elbette giyilebilir. Kişi kendisine yakıştırıyor ise yeni yıla girerken bu rengin çok ideal olacağı kesin ama ille de sınırlamamak lazım.

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?

Nerede Ne Giymeli? 

Gelelim yılbaşı gecesi için işin inceliklerine. İster kırmızı, ister bir başka renk. Nelere dikkat edelim de en şık, en güzel biz olalım derseniz işte o soruların yanıtları.

  • Bu sezon gümüş rengi ya da diğer bir ifade ile metalik gri çok moda. Kırmızı tercih etmeyenler bu rengi seve seve kullanabilir.
  • Makyaj konusunda sonuna kadar özellikle göz makyajında abartıya kaçabilirsiniz zira bu gece böyle bir gece ama elbette kıyafetiniz ile uyum sağlamalı.
  • Gideceğiniz yere uygun olan bir kıyafet seçilmeli. İşin en önemli püf noktası bu. Bara gidiyorsanız deri taytlar tercih edebilirsiniz. Ama özel bir yılbaşı balosu ise gideceğiniz yer kesinlikle yaşınıza uygun bir abiye olmalı.
  • Saçınız ve diğer aksesuarlarınız da giydiğiniz kıyafet ile uyumlu olmalı ve asla sırıtmamalı.
  • Akşam yemeği tarzında bir gece olacak ise rahat ama şık kıyafetler tercih edebilirsiniz.
  • Kırmızı ruj her halikarda dudağa sürülmeli.
  • Aynı gece birkaç yere gidecek iseniz yanınızda tek kıyafet olmamalı ve gideceğiniz yere uygun giysiler yanınızda bulunmalı.

Yılbaşı Gecesi Nerede Ne Giymeli?

Evet biz diyeceğimizi dedik artık nihai karar sizde. Uyarınıza nasıl gelirse.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.