Yazın Gözdesi İlle de Sarı Elbise

Yazın Gözdesi İlle de Sarı Elbise

Yazın Gözdesi İlle de Sarı Elbise. Aslında bu yaza tam anlamıyla sarı damga vuracak gibi. Sadece sarı elbise değil sarı bluzlar, düz sarı etekler de çok ama çok moda.

Üstelik tam anlamıyla fotoğrafta olduğu canlı yumurta sarısı gibi olan sarılar. Yani bu yaz güneş sıcağında sarı elbiseler ile canlı günler geçireceğiz. Kumaş olarak bakıldığında hemen her türlü kumaş karşımıza çıkıyor. Ama sarı düz bir midi ya da maksi şifon elbise sanki doğru bir kombin ile hem gündüz hem de gece kullanılabilecek gibi görünüyor.

Yazın Gözdesi İlle de Sarı Elbise

Üstte fotoğrafta görünen diz üstü sarı elbise de çok moda ama ana fotoğrafta olan tarzda daha klasik daha iş yaşamına uygun olan modellerde.

Lakin ortam olan noktaları tüm bu elbiselerin bol kesimli olmaları. Bu da yaz aylarında kişinin üzerine yapışmadan rahatlıkla kullanılmasına ve efil efil olmasına olanak veriyor.

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarı elbise deyip geçmemek lazım. Belli başlı bazı hususlara dikkat etmek gerekir ki bunlar şunlar: Öncelikle sarının tonuna dikkat etmek gerekir. Sarı oldukça iddialı bir renk ama pastel tonları beyaz tenliler için ideal. Canlı tonları ise daha soluk benizli olanlar tercih etmeli. Esmerler ise daha kirli sarıya çalan renkleri tercih edebilir.

Her ne kadar özellikle mini sarı elbiseler çok moda olsa da eğer kendi bedeninize güvenmiyorsanız ya da bacaklarınız istediğiniz incelikte değilse miniden uzak durmakta fayda var. Kısa boylular için ise doğru bir tercih olabilir.  Uzun boylular için böylesi bir sorun yok. Dilediği boyu tercih edebilirler. Lakin kısa boylular midi boylar onları daha kısa göstereceği için uzak kalmalı. Mini giymiyorsa maksi elbiseleri tercih etmeli.

Kesim ya da diğer bir deyiş ile kalıp olarak ise ince ve zayıf olanlar diledikleri kesimi tercih edebilir. Lakin kilolu olanlar boydan olan modelleri tercih etmeli.

Düz olan modeller herkese her ortamda yakışır lakin yine kilolu olanlar daha kilolu görünmemek için kesinlikle iri desenli olanlardan uzak kalmalıdır.

Aksesuar kullanımında ise olabildiğine sarı iddialı bir renk olduğunda minimal tasarımlı kolyeler küpeler tercih edilmelidir. Ayakkabı ve çanta ise elbisenin modeline göre spor, babet ya da stiletto olabilir. Renk uyumuna da dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir