Yakalarda Kare Modası Çok Trend

Yakalarda Kare Modası Çok Trend

Yakalarda Kare Modası Çok Trend. Moda denen kavram uçsuz bucaksız. Gün geçmiyor ki yeni bir kavram karşımıza çıkmasın. Zaten işin moda kısmı da tam burada başlıyor. Her sezon öne çıkan renkler, desenler, modeller, kalıplar oluyor ki, bu sezon da kare yaka oldukça moda ve moda olmasının yanında da son derece trend.

Yakalarda Kare Modası Çok Trend

Bugün baktığımızda yerli yabancı pek çok modacının tasarımlarında bu yaka tarzını kullandığını görüyoruz. Tabiri caiz ise V yaka, bisiklet yaka, hakim yaka out, kare yaka in.

Üstelik bu yakalar gerek gündelik yaşamda kullanılan sokak giyim modasında, gerek ise üstte de görüldüğü gibi abiye kıyafetlerde karşımıza çıkıyor.

Kimler Giymeli?

Seven herkes, bu yaka tarzını benimseyen herkes giyebilir mi? Belki de can alıcı soru bu. Elbette yakıştırdıktan sonra herkes kare yaka olan giysileri giyebilir burada bir kısıtlama yok, dünyaca ünlü modacılar da aksini iddia etmiyor ama bu tarz yakaların iddialı olduğu herkese yakışmayacağı ve çok iyi düşünülerek, doğru tasarımın seçilmesi gerektiği asla göz ardı edilmemeli.

Yakalarda Kare Modası Çok Trend

Bu konuyu biraz daha açmam gerekir ise bu tarz yakalarda yakaların açıklığında sınırsız alternatif var ki tam da bu noktada gereken özeni göstermek gerekiyor. Eğer kişilerin boyunları kısa ise kendilerini çirkin göstermemek adına küçük tarzda olan yakaları seçmeli. Keza benzer bir durum belli bir yaş üzeri için de geçerli. Belli bir yaştan sonra göğüs bölgesinde sıkılık kayıpları, cilt lekeleri başladığı için olabildiğine kapalı tarzda olanlar tercih edilmeli ki kusurlar ortaya çıkmasın değil mi ama?

İş yaşamında ve gündelik yaşamda da dekolte ayarı tam yerinde tutulmalı ve sınırlar tam da bu noktada çok iyi belirlemeli. Ama gece çok özel bir davete giderken elbette böyle bir kısıtlama yok ve kişi dilediği gibi kendine güveniyor ise istediği açıklıkla giyebilir. Yaş konusunda bu yaka herkesin 70 yaşında bile olsa giyebileceği bir yaka. Yani herhangi bir kısıtlama yok.

Nasıl Kullanılmalı?

İşin belki en can alıcı sorularından bir tanesi de bu soru. Nasıl kullanılmalı bu yakalar çok trend çok moda ama ben nasıl kullanacağımı bilmiyorum derseniz ben size hemen o sorunun da yanıtını vereyim.

Yakalarda Kare Modası Çok Trend

Öncelikle şu noktada bir anlaşalım sizinle. Siz bir bireysiniz. Eşsiz ve özelsiniz. O yüzden de böylesi bir elbise ya da bluz, abiye seçerken kendi tarzınızdan ödün vermeyecek tasarımları seçmelisiniz. Yani size burada çok farklı fotoğraflar sundum. Tüm bu fotoğraflar farklı kesimlerin farklı beklentilerine hitap ediyor.

Eğer siz etnik kesim giyiniyorsunuz o zaman seçeceğiniz elbise belli. Modanın tüm trendlerini takip edenler için de kesim belli. Klasik giyinenler içinde. Yani sınırsız alternatif var karşımızda ve siz kendinize en uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. İlla şu modeli seçeceğim diye kendinizi zorlamanıza gerek yok.

Ama bunun yanında kendinizi daha güzel gösterecek olan modelleri seçmenizin de her zaman faydası var. Yaşınıza ve gideceğiniz yere uygun, çok da bir kere giydikten sonra kenara atmayacağının giysiler olmasında da fayda var. Yani ince eleyip sık dokumanız sizin lehinize olacaktır.

Ama son karar sizin tabi ki.

 

 

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir