Victoria's Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler

Victoria’s Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler

Victoria’s Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler. Bu yazımız hem kadınlara hem de erkeklere hitap ediyor aslında. Zira dünyanın neresinde olursa olsun bu markanın ürünleri ciddi anlamda merak ediliyor. Evet Victoria’s Secret isimli markadan bahsediyoruz. Bu marka için efsane lakabı da kullanmak mümkün.

Victoria's Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler

Hemen her kadın bu markanın ürünlerine özellikle de iç çamaşırlarına sahip olmak istiyor. Erkeklerin de böylesi güzel ürünleri sevdiği kadının üzerinde görme isteğini yok saymak olası değil. Peki, ama bu marka nedir ne değildir sorusunun yanıtını merak etmiyor musunuz? Şayet ediyor iseniz hemen sizinle paylaşalım,

Nasıl Ortaya Çıktı?

Victoria’s Secret Amerika Birleşik Devletlerindeki perakende sektöründe hizmet veren Limited Brands’isimli moda şirketinin bünyesinde yer alan bir markadır. Ürün gamına bakıldığında ise pijama, kadın iç çamaşırı, dış giyim, , ayakkabı, mayo, şampuan, parfüm, şile  vücut losyonları da içeren birçok farklı güzellik ürünün olduğu bir marka olarak karşımıza çıkar.

Victoria's Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler

Ama elbette bunun bir öncesi var. Raymond, eşine iç çamaşırı alışverişi yapmaya gittiğinde utanıp sıkılıyor ve bu kendisinin acilen bir karar almasına sebep oluyor. Kendisi gibi erkeklerin de olabileceği düşünerek yatak odası konseptinde ilk mağazasını açıyor. Akabinde tamamen  katalog siparişi üzerinden bir kaç yılda 3 yeni mağaza daha açıyor. Markanın adının geldiği yer ile oldukça ilginç 19. Yüzyıla yatak odası maceraları ile damga vuran İngiliz kraliçesi Victoria’dan geliyor ve markanın Türkçe karşılığı Victoria’nın sırları.

Bu isim ile olan ilk mağaza  ABD’de Standford alışveriş merkezi içinde açılıyor. Bugün gelinen noktada 1.020 mağaza ABD’de  ve  312 mağaza Kanada’da yer almaktadır. Ama sınırlar gün geçtikçe gelişmiştir ve bugün sadece ABD ve Kanada’da değil ülkemiz dahil pek çok yerde mağazaları olan çok büyük bir şirket haline gelmiştir.  100 bin civarında çalışanı olduğu tahmin edilmektedir ki bu da firmanın büyüklüğünü ortaya koymaktadır.

Farkları İlkleri

Victoria's Secret Efsanesi Bilinenler Bilinmeyenler

Marka bugün aynı zamanda şov demektir. Victoria’s Secret melekleri denilen bir kavram vardır ki birçoğumuzun da yakından tanıdığı  Adriana Lima,  Behati Prinsloo, , Alessandra Ambrosio Lindsay Ellingson, Erin Heatherton ve Candice Swanepoel, bu meleklerden sadece birkaçıdır.

Kadının dişiliğini ortaya çıkaran güzel kadının daha güzel görünmesini sağlayan oldukça baştan çıkarıcı iç giyim ürünleri olan bir marka olması sebebi ile de çok değişik kesimden insanların beklentilerine hitap etmektedir.

Yaratılan olgu kadınların bu iç giyim ürünleri ile çok daha güzel görüneceği yönündedir.  Her ne kadar son dönemlerde marka hakkında feministler tarafından anti kampanyalar düzenlese de yakında İngiltere ve ABD’de yapacağı yeni sezon defilesi merakla beklenmektedir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir