Topuklarda Kübik Form Çok Ama Çok Moda

Topuklarda Kübik Form Çok Ama Çok Moda

Topuklarda Kübik Form Çok Ama Çok Moda. Hem de öyle böyle değil kübik form topuk aldı başını gidiyor. Gerek ülkemizin önde gelen ayakkabı kuruluşları, gerek dünyada kendini bu alanda kanıtlanmış ünlü firmalar sonbahar kış sezonunda bu modaya yer vermiş durumda ve öyle görünüyor ki bu moda uzun süre devam edecek gibi.

Topuklarda Kübik Form Çok Ama Çok Moda

Nedir Bu Kübik Form Topuk?

Kübik form ifadesi ilk başta size matematiksel bir ifade olarak görülebilir ki bu da çok yanlış bir algı değil zaten. Sonuçta kübik ifadesi matematik ile alakalı ve tanım olarak sözlüklerde şu şekilde ifade ediliyor: Küp ve kesme biçiminde olan. Zaten üstte yer alan fotoğraflardan da bu çok net bir biçimde anlaşılıyor.

Bu topuklar incecik değil, dolgu değil, düz değil, kübik. Boyu çok uzun değil, çok kısa değil. Bu ise bu tarz ayakkabıların çok rahat bir biçimde kullanımına olanak yaratıyor. Belki de bu topukların en önemli avantajı bu. Topuklu sevmeyen, kullanamayan insanların bile çok rahat bir biçimde kullanabilmesi. Zira kullananların da çok iyi bildiği üzere oldukça rahatlar, İşe, arkadaş gezmesine, gece davetlerine rahatlıkla gidilebilir bir yapıdalar. Elegance görüldüklerini ise söylemeye bile gerek yok.

Topuklarda Kübik Form Çok Ama Çok Moda

Nasıl Kullanılmalı?

Kübik form topuklara sahip olan ayakkabılar şu şekilde kullanılmalı diye kesin bir kural ve kaide yok. Zamansız bir topuk olduğundan uyarınıza nasıl gelir ise öyle kullanabilirsiniz. Hiçbir sorun yok. Bunu duymak eminiz ki sizi rahatlatmıştır.

Ama yine de burada iki farklı yöntem izleyebilirsiniz. Arzu ederseniz ve modaya uymadan yaşayamayanlardansanız o zaman sezonun moda trendi olan giysiler ile tamamlamanızda herhangi bir sorun yok.

Yok ben bu çok özel topuklu ayakkabılar ile kendi tarzımı yaratacağım diyorsanız size kombin önerimiz şu şekilde: Kalem etek, opak çoraplar, balıkçı yaka bir kazak ve biker bir süet ceket ile ortaya bambaşka bir tarz çıkarabilirsiniz. Üstelik bu kombin ile hem işe, hem akşam üstü yapılacak davetlere gidebilirsiniz.

İlle de jean pantolon derseniz, o zaman yüksek bel dar kesim bir jean pantolon ile bedeni saran geometrik desenli bluz giyerek cool bir görünüm elde edebilirsiniz. Uyarınıza hangisi gelirse.

Son olarak renk uyumuna dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

 

 

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir