Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Tatilde Gökkuşağı renginde giyinmek istemez misiniz. Upuzun bir tatil başlıyor eğer ben hep Gökkuşağı  renginde giyiniyorum bu beni bağlamaz ben hep çok renkliyim diyorsanız o zaman bu lafım size değil ama bir de böyle yaşamayanlar var.

Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Genelde toplumun bize dayattığı kurallar, bizim kendimize biçtiğimiz roller var ve bizler bazen ölümü falan unutup, kendimizi çok fazla kasmaya başlayarak yaşamı çok ciddiye alıyor ve genel kurallar içinde yaşıyoruz ki bu da kimi zaman bizi yeterince mutsuz ediyor.

Oysa yaşam insana sunulan çok özel bir armağan. Nefes almak muhteşem bir duygu. Sağlığımız iyi ise sevdiklerimiz yanımızda ise bize yetecek kadar paramız var, aslında dünyada başka ne isteyebiliriz değil mi?

Ama işte insanız ve kimi zaman çok daha fazlasını isteyebiliyoruz. Yine de önümüzde bir bayram var ve bir parça delilik ki delilik olduğu tartışılır ama böylesine rengarenk giyinmek içinizdeki bilmediğiniz sizi ortaya çıkarmanın kimseye zararı olmaz değil mi? Hem sevdikleriniz sizi gerçekten seviyor ise böyle de sevecektir.

Neden İlle De Gökkuşağı?

Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Sıkılmadınız mı siyah beyaz, lacivert, bej, gri kahverengi tonlarında giyinmekten. Tamam arada Gökkuşağı içinde o sezon moda olan renkleri de yer yer kullansanız da hadi itiraf edin tüm renkleri bir arada belki den son çocukluğunuzda o da büyüklerinizin zoruyla giydiniz.

Oysa bu renkler nasıl gökyüzünde ortaya çıktığında insanın içine bir mutluluk bir ferahlama geliyor ise giyildiği zaman da benzer duyguların hissedilmesi kaçınılmazdır.

Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Bilimsel olarak uzmanlar bu tarz canlı renklerin insanların enerjisini yükselttiğini ve daha mutlu olmalarına olanak verdiğini söylüyor. Her rengin gerek kullanan kişi üzerinde, gerek çevresinde yarattığı bir etki var. Keza en sevdiğiniz ve sıkça kullandığınız renk sizin kişiliğiniz de bir yansıması olarak kabul ediliyor.

O zaman bu sıcak yaz aylarında hem çevrenize olumlu bir enerji vermek, hem de kendinizi şımartmak, mutlu etmek için böylesi bir tercihi yapabilirsiniz.

Yaşam sizin, üstelik tek bir yaşamınız var ve canınız da isterse bence hiç zaman kaybetmeyin böyle bir elbise edinin. Üstelik çok moda ve ünlü modacılar da bu sezon bu renklere kıyafetlerinde yer vermiş durumda. Böylelikle bu giysileri giyerek modayı yakından takip ettiğinizi de gözler önüne serebilirsiniz.

Nasıl Kombinlenmeli?

Tatilde Gökkuşağı Renginde Giyinmek

Gökkuşağı renginde giyinirken ister tepeden tırnağa böyle giyinin ki sorun olmaz, göze batmaz, ister fotoğrafta görüldüğü gibi küpe gibi takı olarak kullanın, ister sadece etek olarak giyin ya da modern bir tasarımcının modaya uygun elbiselerinden birini seçin.

Tercih tamamen size kalmış ben uzun bir etek ve üzerine en sevdiğim renk olan sarı ile tamamlayarak bu yaz kombin yaptım örneğin ki sarı zaten oldukça moda idi bunu da göz ardı etmedim açıkçası ama tercih sizin.

Tek dikkat etmeniz gereken seçilen tasarımın kendi bedenine uyması ve ten renginize uyum sağlaması. Gerisi sizin kararınızın. Ama özellikle tatil beldelerinde böyle bir giysi ile çok şık olacağınız kesin. Benden söylemesi.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir