Sokaklarda Yatak odası Şıklığı

Sokaklarda Yatak odası Şıklığı

Sokaklarda Yatak odası Şıklığı son birkaç yıldır hayatlarımıza giren bir kavram. İlk defa 2016 yılında sokaklarda görülmeye başlayan bu moda bu kış yeniden alevlenecek gibi ve yatak odası şıklığı sokaklarda göz kamaştıracak gibi duruyor.

Bilmeyenler için işin alfabesinden başlayalım dilerseniz

Sokaklarda Yatak odası Şıklığı

Nedir Bu Yatak Odası Şıklığı?

Yatak odası şıklığı diye bir kavram özünde tam olarak dilimize girmiş olmamakla beraber birçok modacının da dünya çapında kullandığı aşikar. Bu kavramı özetle ifade etmek gerekir ise yatak odasında giyilen giysilerin gündelik yaşama aksetmesi gibi adlandırılabilecek olan kavram.

Yani konuyu biraz daha açmak gerekir ise saten pijamalar, kruvaze üstleri sokaklarda göreceğiz ama elbette pijama olarak değil, gündelik yaşamda giyilebilecek olan biçimi ile.

Sonbahar ayları için ideal olması yanında rahat giyinmeyi sevenler için de ideal olan giysiler bunlar ama elbette işin içinde çok ince püf noktalar da yok değil. Belli başlı hususları gözden kaçırmamak ve asla ama asla markası kumaşı ne olursa olsun evde yer alan yatak odası ürünleri ile sokağa çıkmamak gerekiyor.

Sokaklarda Yatak odası Şıklığı

Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Kombin Yapmalı?

Yatak odası şıklığı dedik, demeye devam ediyoruz o zaman işin belli başlı püf noktalarını da adım adım sıralayalım:

Öncelikli olarak bilinmesi gereken husus kişinin kendi bedenini çok iyi tanıması ve ona uygun kombinler yapması. Yani eğer kişi kısa boylu, kilolu biri ise bu tarz bol salaş kıyafetlerin onu daha kısa, daha kilolu göstereceğini bilerek illa giymek istiyor ise uzun çizgili olan alt ya da üstten birini seçmeli ama asla tepeden tırnağa böyle giyinmemeli.

Bir diğer önem arz eden husus kişi mutlaka kaliteli kumaşlardan üretilen tasarım ürünleri seçmeli ki bunun için de belli bir miktar parayı gözden çıkarması gerektiğini unutmamalı. Aksi halde giyilen giysi ucuz bir görünüm verecektir.

Kesinlikle ütülü ve temiz olunmalı. Aksi yine şık bir görüntü vermeyecektir. Desen ve doku uyumuna dikkat edilmelidir.

Sokaklarda Yatak odası Şıklığı

Yapılan makyajda abartıya kaçılmamalı. Olabildiğine kıyafetin doğasına uygun olarak çok fazla takı takılmamalı ve yalınlıktan ödün verilmemeli. Son olarak da ayakkabı ve çanta seçimlerinde de renk uyumuna özen gösterilmelidir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir