Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir? bu yazımızın konusu olan bir konu ve bu yazıda black jean olarak da adlandırılan siyah kot pantolon giymenin incelikleridir. Sıra dışı görünmenin püf noktaları konusunda size bilgiler vermeye çalışacağım. Umarım bir faydası olur.

Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Jean Pantolonlar 

Jean pantolon çıkış noktası itibarıyla çok başka bir amaçla üretilmeye başlamış olsa bile bugün gelinen noktada hemen her yaştan insanın gerek gündelik yaşamda, gerek iş yaşamında hatta kimi zaman özel gecelerde bile farklı kombinler yaparak giydiği bir pantolon türüdür.

Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Buradan yola çıkarak tekrar çıkış noktasına bakacak olursak, jean yani denim kumaştan işçilere yapılan bir iş elbisesi olarak üretilmeye başlanmıştır. Bunun da temel nedeni ütü gerektirmemesidir. Kalın ve kaba bir dokusu olduğundan iş yaşamında ağır işlerde çalışan insanlar için oldukça kolay giyilebilen bir giysi olmuştur.

Bugün gelinen noktada ise ünlü ünsüz birçok insanın tercih ettiği bir ürün haline gelmiştir. Orijinal renkte olanın yanı sıra siyah renkte olanları, taşlanmış olanları, üzeri işli olanları beyaz renkte olanları gibi çok değişik alternatifler insanların karşısına çıkabilmektedir. Çok farklı markalar tarafından dünyanın her yerinde üretilen bu ürünün mucidi ise bugün jean deyince dünyanın en çok bilinen markası olan Lewis isimli şahıstır. Fikir tamamen onundur.

İşin İncelikleri Hakkında

Şimdi bu temel bilgilerden sonra gelelim yazımızın konusu olan siyah kot pantolon nasıl kullanılır sorusuna.  Burada bu pantolon grubunda da karşımıza çok değişik seçenekler çıkmaktadır. Yırtık olanları, taşlı işlemeli olanları, düşük bel olanları, İspanyol paça olanları, yüksek bel olanları gibi. Ayrıca çok değişik beklentilere yanıt veren farklı markaların farklı ürünleri vardır.

Siyah Kot Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Burada seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en temel husus diğer jean pantolon gruplarında olduğu gibi ürünün kesimidir.

Kişi moda ne gerektirirse gerektirsin, kendi bedenine uygun olan kesimleri tercih etmelidir. Jean kumaş ne kadar ince dokunursa dokunsun kalın olan bir kumaştır. O yüzden de seçim yaparken kişi kendi kusurlarını kapatacak olan modelleri seçmelidir.

Bunun yanında siyah klasik olan bir renktir ve tüm renklerle  kombinlenebilir ki işte bu noktada da kişi üst giyim ürünü olarak seçeceği ürünün siyah kot pantolon ile bütün olmasına özen göstermelidir. Kişi kendi ten rengini bilerek ona uygun bir seçim yapmalıdır.

Tepeden tırnağa siyah ise gündelik yaşam için oldukça iddialı olacağı için çok da tercih edilmemelidir ve gündelik yaşamda daha rahat giyilebilir olan kombinler yapılmalıdır.

Akşam üzeri için deri ceket ve balıkçı yaka ile tamamlanarak harika bir kombin yapılabilir. Yaz dönemleri için ise basic tişörtler ile rahatlıkla tamamlanabilirler. Ama bohem giyim tarzı sevenler için de etnik kolyeler ve salaş bluzlar ile harika kombinler oluşturabilir , her yere gidilebilir. Zira siyah kot pantolon asla modası geçmeyen bir alt giyim ürünüdür

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir