Sezonun Trendi: Saten Elbise

Sezonun Trendi: Saten Elbise

Sezonun Trendi: Saten Elbise ama bu yazının yazılmasına vesile olan kavram tam olarak üstte yer alan bu fotoğraf . Yani her şey Bugra Gülsoy’un düğününe katılan kankalar Selin Şekerci ve Özge Özpirinçci’nin aynı elbisenin farklı renklerini giymesi, üstüne Berrak Tüzünataç’ın yine saten bir kombin giymesi ile başladı. Saten elbise bu sezon çok moda böylece öğrenmiş olduk ki ünlü modacılar da bu konuya değinmişti zaten. Evet bu sezon saten elbise çok ama çok moda. Çok iddialı bir dönüşü olduğu da kesin.

Sezonun Trendi: Saten Elbise

Neden Özellikle Saten Elbise?

Saten son derece özel bir kumaş. Genelde iç giyim ürünü olarak düşünüyoruz yıllardır. Saten gecelikler, saten babydoll olan ürünler, saten pijamalar özellikle düğün döneminin olmazsa olmaz ürünleri ama artık dış giyim ürünü de olarak karşımıza çıkıyor.

Sezonun Trendi: Saten Elbise

Saten elbise içindeki kadının çok daha feminen göründüğü ise açık ve net.  İster ünlü oyuncuların giydiği gibi çok seksi olan modelleri giyebileceğiniz gibi üstte yer aldığı gibi özellikle tesettürlü olan bir bayan iseniz baştan sonra kapalı olan bir model ile de çok güzel görünebilirsiniz.

Saten elbisenin içinde güzel görünmeyecek kadın kesinlikle yoktur.

Nelere Dikkat Etmeli?

Saten elbise modasına siz de uymak istiyorsanız bilmeniz gereken hususlar var zira saten oldukça hassas olan bir kumaş. Modaya iyi güzel uyun ama her şeyi çok ince düşünerek elbise seçiminizi yapın.

Sezonun Trendi: Saten Elbise

Saten elbiselerde kesimler oldukça önemli. Özellikle dekolteli olan bir elbise seçecekseniz kendi bedeninizi iyi tanıyarak modelini seçmelisiniz. Boyun uzunluğu bile elbisenizin sizin üzerinde güzel veya çirkin görünmesine sebep olabilir.

Ünlü oyuncuların seçtiği elbise ise minyon tipli kadınların rahatlıkla giyebileceği bir model olduğundan rahatlıkla tercih edilebilir.  Uzun boylu bir kadın iseniz ve fiziğinize güveniyorsanız üstte yer alan yeşil elbise de tam sizin için bir model.

Lakin olay elbise seçmekle bitmiyor. Bunun yanında bir de işin içinde takı ve makyaj kısmı var. Takı olayında kumaş olabildiğine gösterişli olduğu için uzak durmak gerekiyor. Dilerseniz minik bir küpe takabilirsiniz o kadar ama asla takıyı abartmamak gerekiyor.

Makyaj konusuna gelindiğinde ise giysinin ana tonları ile uyumlu sade bir makyaj yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.Sezonun Trendi: Saten Elbise

İlla gündelik yaşamda da kullanacağım diyorsanız o zaman üstte yer alan bir model gibi olanı tercih edebilirsiniz.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir